@365tipu

Jak aktivovat Windows 10 po zásadní změně hardware? A co to je vůbec zásadní změna hardware?

Licence Windows 10 předpokládá, že je budete používat pouze na jednom počítači a ten se nebude nijak zásadně měnit. Při instalaci a následné aktivaci si Microsoft zaznamená jakou konfiguraci počítače máte a při případné reinstalaci Windows váš počítač pozná a aktivuje Windows přes jejich „digitální“ existující licenci.

Problém může nastat, pokud zásadně změníte hardware – což může znamenat například výměnu základní desky, ale neznamená to navýšení paměti, výměnu či přidání disků, výměnu grafické karty. Pokud se vám Windows 10 na vašem vylepšeném stroji odmítají aktivovat, zkuste se podívat do  chyby aktivace s kódem 0x803f7001 nebo 0xC004C008 a případně vyvolejte poradce při potížích s aktivací.

O změně hardware byla už mnohem dříve řeč v Jak je to ve Windows 10 s produktovým klíčem? Kde ho najdu?. Produktový klíč možná budete potřebovat právě v okamžiku nové nutné aktivace, ale o tom případně viz tip Jak aktivovat Windows 10?.

Připomeňme, že po běžné reinstalaci Windows nemusíte nic s aktivací řešit. A řeč je o tom v Jak aktivovat Windows 10 po přeinstalaci? 

TIP: Ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 najdete stovky tipů a triků k Windows 10 i starším verzím Windows.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky