TIP#1008: Jak na Androidu přepínat mezi aplikacemi?

Máte-li telefon či tablet s Androidem, tak určitě víte, že je možné mít spuštěných víc aplikací. Podstatné co ale ještě potřebujete vědět je, jak se mezi nimi přepínat.

Ta nejméně vhodná cesta je, že se vrátíte (pomocí tlačítka Home/Domů) na plochu s ikonkami a prostě kliknete na ikonku aplikace, do které se chcete vrátit. Tedy v zásadě to co děláte, když chcete spustit novou aplikaci.

Ta správnější cesta je ta, že kliknete na tlačítko (ikonku) co na novějších Androidech (7.0) většinou podobu čtverečku, ale možná také několik čárek nad sebou (nebo prostě tu co není ani Zpět/back ani Domů/Home). Tím se vám objeví přehled všech spuštěných aplikací a stačí potřebnou najít a kliknout na ni.

2018-02-04 10.49.49.png
MIUI 9.2 na Redmi Note 4, Android 7.0

NA stejné tlačítko můžete kliknete dvakrát – umožní vám to rychle přepínat mezi posledními dvěma používanými aplikacemi. Což se skvěle hodí, když kvůli něčemu na moment odejdete (třeba z Facebooku do (třeba e-mailu) a pak se chcete vrátit rychle zpět.

Dvojklik cesta mimochodem funguje jenom od sedmé verze Androidu výše. Pokud v žádné aplikaci nejste (jste na domovské obrazovce), tak to funguje též – vrátí vás to do poslední otevřené aplikace.