Co dělat, když se mi náhle ve Windows 10 ztratily barvy? Jak vypnout/zapnout filtr barev?

Už o tom byla řeč ve Windows 10 Fall Creators Update umožňuje filtry barev pro zlepšení čitelnosti. Pomoc při barvosleposti a možná se náhle jednoho dne budete překvapeně dívat na displej, ze kterého zmizely barvy. Může se to totiž stát velmi lehce, stačí nešikovně stisknout Win+Ctrl+C. Snadno se vám to povede při používání Ctrl+C – Ctrl+V (Copy + Paste).

Nezoufejte, nepanikařte, prostě stiskněte Win+Ctrl+C a vše bude zase tam kde má  být. Případně to můžete udělat v Nastavení/Settings -> Ease of Access/Usnadnění Přístupu.

2018-01-26 09_39_31-Nastavení.png

Pokud jste si ve výše uvedené části Nastavení zvolili jiný filtr, tak Win+Ctrl+C zapíná a vypíná něco jiného než přednastavenou „grayscale“, tedy stupně šedi.

PS: Ztratit barvy se vám mohou případně také pokud se rozbil displej, rozbila grafická karta, zlobí kabel mezi počítače a displejem. Některé ovladače grafických karet navíc mohou mít vlastní klávesové kombinace pro aktivování něčeho takového.

TIP: V ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 najdete pár stovek tipů a triků týkající se Windows 10 (ale i starších verzí).