@365tipu

iOS 11 odstranil integraci Facebooku, Twitteru a dalších sítí. Nepříjemnost, na kterou budete často narážet

Apple zcela odstranilo přímou integraci Facebooku,  Twitteru, Vimeo i Flickru v iOS 11 a poznáte to velmi brzy v okamžiku, kdy z nějaké aplikace budete chtít něco sdílet na Facebook či Twitter. Otevírá se prohlížeč a chce to po vás přihlášení nebo to (někdy) umožní spuštění mobilní aplikace.

S omezeními se setkáte i při propojení kontaktů, kalendáře a fotografií. Tam kde to doposud šlo přímo se vše musí nově řešit přes Sdílení (Share). Změna se dotkla i Siri, která nyní nemůže tweetnout ani vytvořit příspěvek na Facebooku.

Nejspíš se setkáte i s nemožností použít Facebook/Twitter pro přihlášení do aplikací, které tuto zásadní změnu ještě nezahrnuly a pořád se spoléhají na již neexistující API.

Dobré vědět: Twitter se v iOSu objevil v páté verzi, Facebook v šesté a Flickr a Vimeo ještě o něco později. Jakkoliv přímá integrace sociálních médií do operačního systému není příliš dobré řešení, to co s tím Apple udělalo teď je to nejméně šťastné. Celé je to o to absurdnější, že právě v pátém iOSu Apple představilo integraci Twitteru jako nepřekonatelnou revoluci.

2017-10-01 14.06.08.png

Pokud se chcete zbavit problematického vyžadování „přihlašte se“  nebo „přihlašte se/ udělejte přes aplikace Facebook/Twitter“, tak udělejte prostě to první. Při prvním výskytu tohoto dialogu se prostě přihlaste k oné konkrétní sociální sítí. Pro příště si to Safari (doufejte) bude pamatovat. Ale pozor, pouze v kombinaci s onou původní aplikace. Přihlásit se totiž musíte v každé aplikaci, odkud budete chtít sdílet.

2017-10-01 14.17.53.png

V řadě případů vám ani není nabídnuta ona druhá alternativa, tedy přepnutí přímo do příslušné aplikace. Obrázek bezprostředně výše je sdílení z Instagramu, ten předchozí z Facebooku.

Celé zmatené je to i v tom, že když už si jednou vyberete sdílení přes příslušnou aplikaci, tak už se znova nemůžete rozhodnout pro sdílení přes prohlížeč (Safari). Neméně podivné je to, že varianty jsou jak dvě výše uvedené, tak ještě ta, že se opravdu objeví sdílecí dialog přímo, což udělá například Pinterest.

Celé to vypadá prozatím hodně nedokončeně a nezbývá než doufat, že se to opět dostane do nějaké pohodlně použitelné podoby. A také, že některé z výše uvedených podivností má na svědomí ten kdo stvořil aplikaci a ne přímo Apple.

DODATEK [04.03.18] : Jak je vidět v iOS a přihlašování přes Facebook? Třeba také nekonečná smyčka ani hodně měsíců po uvedení na trh se nedaří udržet v chodu tak prostou věc jako je přihlášení přes Facebook do jiné aplikace.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky