@365tipu

Jak na iPhone/iPadu (iOS) číst QR kódy? Od iOS 11 už přímo namířením kamerou

Pokud si pořídíte na váš iPhone či iPad nový iOS 11 tak je tu dobrá zpráva, stačí kamerou zamířit na QR kód a on se rovnou přečte. Nepotřebujete žádné aplikace, které by to uměly. Užitečná novinka.

Automatické rozpoznávání QR kódů můžete zakázat, to pro případ, že potřebujete nějaký ten QR kód vyfotit. Viz Nastavení/Settings -> Camera -> Scan QR Codes

Pokud máte předchozí verze iOSu, tak musíte v App Store najít něco, co umí QR kódy číst. Najdete jim tam spoustu, stačí hledat „QR code“. Například Free QR Code Reader & Barcode Scanner for iPhone, QR Reader for iPhone a řada dalších.

Ale to není jediná možnost.

QR kod na iPhone/iPadu můžete číst v Chrome – stačí do vyhledávání v iOSu napsat „QR code“ a pak vybrat ikonku Chrome s „Scan QR Code“ dodatkem. Totéž můžete získat pokud máte podporu 3D Touch – stačí zatlačit na ikonku Chrome.

2017-09-28 18.48.22.png

Čtení QR kódu je také zabudováno do Wallet/Peněženky od Apple.

Případně se ještě podívejte do  Jak číst a vytvářet QR kódy a co to vlastně ten QR kód je, jsou tam ještě další tipy na aplikace pro čtení QR kódu – jak pro iOS, tak pro Android či Windows Phone. A také do Jak funguji QR platby? Jak platit QR kódem?

Hodit se může i Jak na mobilu naskenovat/přečíst QR kód co je v mobilu (a nemůžu ho přečíst kamerou)

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky