@365tipu

TIP#2135: Jak na mobilu naskenovat/přečíst QR kód co je v mobilu (a nemůžu ho přečíst kamerou)

Taková ta klasická situace. Dorazíte na nějaký web, tam je QR kód, který potřebujete načíst. Nebo vám dorazí e-mailem platební QR kód a vy chcete uskutečnit platbu.  Naskenovat ho kamerou nemůžete. Ale řešení bývá snadné.

QR kód si uložte do mobilu mezi fotky, to totiž vede k nejsnazšímu použití. Pokud je platební, tak zpravidla vaše bankovní aplikace umí načíst QR z fotek v mobilu.  Ostatně viz Jak funguji QR platby? Jak platit QR kódem? Nutno dodat, že u platebních QR kódů byste opravdu měli rovnou jít zkusit vaši bankovní aplikace, následující cesty nejspíš fungovat nebudou.

Další možnost je Google Lens aplikace na Androidu nebo tatáž Google Lens na iPhone/iPadu  – v té je možné otevřít fotku s QR kódem a aplikace se postará o zpracování. 

Podobně je to možné udělat přímo v aplikace Google (iPhone, na Androidu už je před instalováno). Tu pak spustíte a ve vyhledávacím políčku uvidíte ikonku pro Google Lens. 

Pokud používáte Google Search Widget, tak i tam je k dispozici vyvolání Google Lens.

Aby toho nebylo málo, Google Lens je ještě k dispozici v Google Photos/Fotky Google (jak na Androidu, tak na iPhone/iPadu). Tam stačí otevřít fotku a můžete vyvolat Google Lens.

Telefony s Androidem od různých výrobců pak občas nabízejí i vlastní cesty jak číst QR kódy pomoci aplikace pro čtení QR kódů – v té často najdete i možnost načíst fotku z galerie.

TIP: Jsou QR kódy bezpečné? Co hrozí při používání?

Máte-li rádi zkratky na iPhone/iPadu, tak si přidejte QR Reader from Images (nezapomeňte, je nutné to otevřít v Safari). Pak už jen stačí otevřít uložený QR kód a ve sdílecím dialogu najít tuto zkratku.

Pokud vám snad předchozí nestačilo, tak aplikace pro čtení QR kódu prakticky vždy umí načíst QR kód z obrázku .

Pokud snad tápete co to ty QR kódy jsou a co s nimi, tak pokračujte do Jak číst a vytvářet QR kódy a co to vlastně ten QR kód je

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky