@365tipu

Vypnutí Bluetooth a Wi-Fi v ovládacím centru na iOS 11 je již nevypíná. Pozor. Jak je tedy vypnout?

Pokud si v iOS 11 v Ovládacím centru (Control Center) „vypnete“ Bluetooth či WiFi (pomocí příslušného tlačítka), tak k vypnutí nedojde. Není to navíc ani chyba, je to záměr. Apple to tak nejenom udělalo záměrně, ale je to popsáno i v dokumentaci. Co na tom, že uživatelé na všech předchozích verzích iOSu (ale nakonec i na jiných platformách) žijí v přesvědčení, že tato dvě tlačítka opravdu věci vypínají.

„Zákaz“ Bluetooth v Ovládacím centru odpojí zpárovaná zařízení a znemožní nová párování. Bluetooth ale stále bude běžet. Stejně tak je tomu „zákazu“ WiFi. Apple tohle zdůvodňuje tím, že jsou prý obě služby nutné pro zásadní služby jako je AirDrop, AirPlay, Apple Watch, Apple Pencil, Continuity, Instant Hotspot a Lokační služby.

Pokud vypínáte Bluetooth či Wifi ve snaze ušetřit baterii, tak pro tohle to dělat opravdu nemusíte, Bluetooth má zcela zanedbatelný vliv, WiFi jedině pokud jste připojení na nějakou tu WiFi s mizerným signálem. Ale i tak je spotřeba minimální.

TIP: Pokud byste náhodou chtěli Wi-Fi vypínat z důvodu bezpečnosti, tak si přečtěte Je nechávání zapnuté WiFi nebezpečné?

Ale pozor, není to ještě všechno co je špatně. Pokud v Ovládacím Centru vypnete WiFi či Bluetooth, tak se vždy v 5:00 ráno automaticky zapne. Stejně tak se automaticky zapne, když váš telefon či tablet změní polohu.

2017-09-22 20.14.27.png

Bluetooth a WiFi opravdu vypnout lze, musíte ale jít do Settings/Nastavení a tam může vypnout WiFi a/nebo Bluetooth. Případné uvedené do letového režimu (airplane mode) také vypíná Bluetooth a WiFi (a máte-li model s mobilním připojením, tak samozřejmě i to).

2017-09-22 20.13.54.png

Jinak viz též Vypnutí Bluetooth na mobilu či tabletu vám baterii nijak výrazně neušetří  a Vypnutí WiFi na mobilu či tabletu vám baterii také nijak výrazně neušetří. 

Ovládací centrum (Control Center). Jak na něj. A pozor, v iOS 11 je radikálně jiné  se dozvíte vše o tom jak funguje (nové) Ovládací centrum.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky