@365tipu

Drag & drop mezi aplikacemi v multitaskingu (od iOS 11) na iPadu

O tom jak funguje používaní dvou (až tří) aplikaci na displeji je řeč v tipu Nový Dock v iOS 11. Jak s ním zacházet. Co si možná vypnout. A co má společného s multitaskingem. Budete ho potřebovat, abyste si vedle sebe (nebo alespoň společně) dali například Poštu/Mail a Foto aplikaci. Nebo třeba Safari a nějaký ten textový editor.

IOS 11 nově umožňuje přetahovat z jedné aplikace do druhé – samozřejmě ona přetahovaná věc musí být přetahovatelná a být kam přetáhnout – můžete ale například přetáhnout vybraný text z prohlížeče do textového editoru. Nebo fotku či soubor do  Mailu či kalendáře. Stejně tak můžete přetahovat z (a do) iMessage, Poznámek/Notes.

ios11-ipad-pro-drag-drop-mail-photos-animation

To že konkrétní objekt je možné přetáhnout poznáte tak, že na něm podržíte prst a on by se měl zvýraznit. Vybírat můžete i více objektů – první vybraný mírně po-posuňte a pokračujte v držení zároveň s tím, jak dalším prstem vybíráte další objekty. Vybrané potom prostě přesuňte na cílové místo a pusťte.

2017-09-21 18.17.49.png

K tomuto tipu psal David Podzimek , že přetahování (drag&drop takřka doslova) není jenom věc multitaskingu, ale funguje i bez něj. A protože má pravdu, přichází další tip : Drag&Drop kopírování/přetahování v iOS 11 lze i bez nutnosti používat multitasking

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky