@365tipu

Drag&Drop kopírování/přetahování na iPadu lze i bez nutnosti používat multitasking (od iOS 11)

V tipu iOS 11 umožňuje v multitaskingu drag & drop mezi aplikacemi se dozvíte, že mezi aplikacemi otevřenými v multitaskingu (dvě až tři aplikace současně na displeji) můžete přetahovat objekty (soubory, obrázky, texty,atd) z jedné do druhé aplikace. Takhle snazší cesta kopírování je vlastně ekvivalentem toho, že na počítači běžně přetahujeme (zejména soubory) myší.

 

Psal ale David Podzimek, že přetahování nepotřebuje multitasking, že je prostě možné z jedné aplikace do druhé – prostě tak, že vezmete onen přetahovaný objekt a budete ho držet. Poté se přepnete do nové aplikace – ať už s pomocí Docku, nebo vyvoláním plochy. V nově otevřené aplikaci pak pustíte přetahovaný objekt tam, kam ho chcete vložit.

2017-09-21 18.22.59.png

Funguje to i tak, že můžete onu drženou přetahovanou věc chvíli podržet nad cílovou ikonkou a tím se ona cílová aplikace otevře. Pokud si omylem otevřete jinou aplikaci, tak se nic neděje, prostě stále držte přetahované a odložte až v té správné.

Tady nezapomeňte, že přetahování podporují systémové aplikace (pošta, poznámky, prohlížeč, atd) a některé z aplikací od ostatní tvůrců. Ti to musí do svých aplikací doplnit, protože nic takového  v předchozích verzích iOSu nebylo.

Mimochodem, není možné odložit přetahované na plochu. Něco co běžně děláte na počítačích, tady ještě nedorazilo. Což ale můžete využít k „zrušení“ přetahování.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky