@365tipu

TIP#827: Jak na Google mapách změřit vzdálenost? Včetně délky trasy běhu či jízdy na kole?

Samozřejmě, pokud si chcete mapovat a měřit běhání či ježdění na kole, tak od toho je nejlepší mít u sebe mobilní telefon (a na něm něco jako Strava atd) nebo nějaké ty sport trackery s GPS (Fitbit Surge či Garmin Vívoactive HR například). Hezky vám všechno zmapují, proměří i zanesou do Google map.

Jenže, co když potřebujete zpětně zjistit jak něco bylo dlouhé, nebo si prostě změřit něco dopředu, abyste věděli, co vás případně čeká? Google Mapy – mapy.google.cz – snadno pomohou. Půjde to udělat ve webové podobě, nebo v Android aplikaci (bohužel, iOS to neumožňuje, ani v mobilním prohlížeč). A je to pekelně jednoduché, prostě si zobrazíte mapu, pravým tlačítkem vyvoláte menu a vyberete Measure Distance/Změřit vzdálenost.

2017-07-04 09_24_42-Mapy Google.png

Pak už jenom naklikávejte trasu, body si si navíc můžete posouvat, tak aby co nejvíce trasa odpovídala případným křivkám. Dozvíte se vzdálenost a pokud si naklikáte uzavřený okruh, tak vám to řekne i označenou plochu (okruh se uzavře kliknutím na první bod).

Pokud se vám některý z umístěných bodů nelíbí, tak klikněte pro smazání. Kliknutím na spojnici můžete body přidávat, takže můžete upravit i křivku, který se vám moc nepovedla. Křivka trasy ukazuje (padesátimetrové) úseky a při větším přiblížení postupně kratší – mapu si můžete při malování libovolně přibližovat i oddalovat.

2017-07-04 09_26_49-Mapy Google.png

Kompletní trasu/okruh můžete vymazat vyvoláním menu (pravé tlačítko myši). Na posledním místě najdete možnost vymazání kompletní trasy v podobě Vymazat výsledky měření/Clear Measurement. Trasu zruší i zavření okna s délkou trasy a plochou.

Uložit si trasu možné není, ani na Mapách, ani v podobě exportu do nějakého mapového formátu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky