@365tipu

Jak nahrát video do fotky v záhlaví (cover photo) na Stránce na Facebooku?

Někdy v dubnu 2017 Facebook začal testovat možnost nahrát do fotky v záhlavní na Stránce video místo pouhé statické fotografie. Zdůrazním, že ještě v květnu jde o testování, takže pokud to vaše stránka neumí, tak se s tím nic dělat nedá. To že to umí poznáte tak, že místo obvyklé ikonky foťáku (vlevo nahoře) tam je ikonka kamery a místu Upload Photo/Nahrát fotografii je v menu Upload Photo/Video tedy Nahrát Foto/Video.

2017-05-24 19_12_15-365tipů - Home.png

Nahrávat budete video což je případná odpověď na otázku v jakém formátu – musí to být takový formát videa, který Facebook zvládne (a zvládá jich hodně). Rozměr je také vcelku jasný, prostor je 820 x 312, což by v optimálním případě měl být i rozměr vašeho videa a také je to minimální rozměr. Co se délky týče, tak maximum je 90 sekund (ale může se změnit) a minimální délka je 20 sekund.  Přehrávání se spouští automaticky, ale bez zvuku – ten si návštěvník může zapnout.

Připomeňme, že video do profilového obrázku na osobních profilech (na Stránce to nejde) má omezení na sedm sekund (dost logické, protože se bude zobrazovat podstatně více, než foto v záhlaví na Stránce, kam nikdo nechodí a nikdy chodit nebude).

2017-05-24 19_37_19-365tipů - Home.png

POZOR: Nezkoušejte tam nahrát nic co má méně než 20 a více než 90 sekund, počkáte si možná docela dost dlouho, než vám řekne, že máte smůlu.

K obrázku v záhlaví jedna novinka z července 2018: Facebook má nové možnosti pro fotku v záhlaví. Výběr fotek, koláž a slideshow

Mimořádný tip, text samotný je také součástí tipu Jak na obrázek v záhlaví a profilový obrázek u Facebooku.  A ten je, jak jinak, součástí ‣ Jak používat Facebook pro marketing

TIP: Dávat do obrázků v záhlaví na sociálních sítích loga či claimy?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky