@365tipu

Co je to Dynamic Lock/Dynamický zámek ve Windows 10 (od Creators Update)

Dynamic Lock/Dynamický zámek ve Windows 10 Creators Update využívá bluetooth k tomu, aby počítač/tablet poznal, že u něj už nesedí jeho vlastník a zamkl se. Potřebuje k tomu bluetooth signál z vašeho mobilního telefonu. Pokud se od počítač vzdálíte, tak se systém uzamkne.

Dynamic Lock samozřejmě požaduje, aby váš počítač měl bluetooth. Což je běžné u notebooků, ale u stolních počítačů málokdy.

2017-04-08 12_01_00-Nastavení.png

Pro zapnutí musíte nejprve obě zařízení spárovat a poté v Nastavení přejít na Účty -> Možnosti přihlášení. Tam najdete Dynamický zámek a pak už stačí jenom zaškrtnout „Umožnit systému Windows rozpoznat, když jste pryč a automaticky zamknout zařízení„.

POZOR! Zamknutí se stane 30 sekund poté co odejdete z dosahu Bluetooth. Což samo o sobě znamená metry až desítky metrů. Toto není vhodná ochrana vašeho počítače proti zvědavým lidem. Nezapomínejte tedy při odchodu od počítače ručně zamykat a Dynamický zámek můžete chápat spíše jako bezpečnostní pojistku. Takovou co předpokládá, že mobilní telefon berete při každém odchodu s sebou.

A raději zdůrazním, je to Dynamický zámek, takže to neumí počítač odemknout když se k němu vrátíte.

TIP: V Jak stáhnout Windows 10 Creators Update? zjistíte, jak se ke Creators Update dostat dříve, než na vás přijde řada. Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky dalších tipů.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky