@365tipu

TIP#747: Jak je to s doporučováním podobných Stránek na Facebooku? Jde to vypnout?

Možná jste se s tím setkali, přišli jste na nějakou Stránku na Facebooku (třeba na @365tipů) a ještě před obsahem Stránky vám Facebook zobrazil blok s „podobnými“ stránkami (pojmenované Lidem se také líbi/People also Like). Případně to můžete čas od času objevit v pravém sloupci (někde poněkud níže).

Měli byste vědět, že co bude Facebook nabízet si určí sám Facebook a může to znamenat, že na vaší Stránce doporučí třeba i konkurenci. Nebo něco absolutně nevhodného, s čím nechcete mít nic společného. Pokud si to jako správce stránky chcete vyzkoušet, tak je nejlepší si Stránku „zobrazit jako návštěvník“ (najdete v menu Stránky) nebo na ni přijít jako jiný uživatel. Ale mělo by to být vidět i když jste na vlastní Stránce coby správce.

2017-03-18 07_09_37-(95) Nastavení Správa Facebůku prakticky.png

Jakkoliv nemůžete ovlivnit obsah (tedy co doporučuje), můžete se doporučování zbavit. V Nastavení stránky, hned na první záložce Obecné poněkud dole najdete Návrhy podobných stránek. Můžete zrušit zaškrtnutí a tím tuhle funkci zakázat – Facebook ale přestane doporučovat vaši stránku jinde zároveň s tím, že nebude zobrazovat doporučení na vaší stránce.

Dvě podstatné věci, pokud si nevíte rady s rozhodnutím

  • Na Stránku jako takovou prakticky nikdo nechodí (můžete si ověřit v Přehledy/Insights,  jak je to u @365tipu můžete vidět v obrázků v záhlaví tohoto tipu)
  • Pravděpodobnost, že zrovna vaši Stránku Facebook někomu doporučí (a on zrovna přijde na něčí Stránku) je zcela mizivá
  • Doporučování Stránek se odehrává i v pravém sloupci na newsfeedu

Pokud tedy chcete vědět co s tím, tak vypnout. Praktický užitek to nemá a je to jenom další zbytečný rámeček v už tak chaotické podobě Stránky. Nic se ale nestane, když to necháte být.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky