@365tipu

Jak získat Windows 10 Anniversary Update ještě než na vás dojde řada

Chcete si rychleji pořídit Windows 10 Anniversary Update a nechce se vám čekat, až vám to vaše Windows 10 samy nabídnou? Není problém, Win+I -> Aktualizace a zabezpečení je místo kde můžete začít (zde také uvidíte, jestli jsou nová srpnová Windows pro vás připravena). Klikněte na Další informace a otevře se vám webová stránka Windows 10 update history.  Hned nahoře uvidíte Join the celebration – get the Windows 10 Anniversary Update Today. A o kousek níže modré Get the Anniversay Update now – na to stačí kliknout.

2016-08-07 19_07_44-Windows 10 update history.png

Stáhne se vám program Microsoft Update Assistant (Windows10Upgrade28084), který stačí spustit a pokračovat přes Update Now. Následovat bude stažení Windows 10 (stahovat se bude na pozadí) a stav můžete kontrolovat z ikonky v panelu nástrojů. Aktualizace na nová Windows zachová vše co v počítači máte.

Pokud se rozhodnete čekat, tak se Windows 10 Anniversary Update objeví jako každá jiná aktualizace ve Windows Update – jmenovat se bude Windows 10, version 1607.

POZOR: Pokud byste měli ten divný nápad, že si nové Windows 10 stáhnete odjinud než přímo od Microsoftu, tak si, jak jinak, velmi koledujete. Nedělejte to.

Dobré vědět? Výše popsaná cesta bude potřebovat 20 GB diskového prostoru (pro 64 bitová Windows možná o něco více). Pokud potřebujete AU dostat třeba na tablet, kde je místa málo, ta zkuste cestu přes Media Creation Tool. Ostatně viz Jak dostat Windows 10 Anniversary Update na tablet s nedostatkem místa na disku. Tam bude potřeba pouze 9 GB volného místa. Což už je přeci jenom schůdnější.

Pokud po instalaci zjistíte, že se vám to poněkud nelíbí, tak třeba pomůže Jak odinstalovat Windows 10 Anniversary Update

PS: Až nové Windows 10 dorazí i na @365tipů, tak se ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 samozřejmě dočká aktualizací i dalších novějších tipů.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky