@365tipu

TIP#575: Stránky na Facebooku mají nový vzhled. Jak se mění Stránky od července 2016

Už někdy v průběhu července se u některých Stránek náhle objevil nový vzhled. Charakterizovat ho je možné tím, že co bylo vlevo je nyní vpravo, původní dřívější „záložky“ se z prostoru pod profilovým obrázkem přesunují také vlevo (tam před několika lety původně byly) a zůstávají viditelné při rolování. Profilový obrázek je také přesunut vlevo, takže obrázek v záhlaví zůstává viditelný celý a nově do něj nic nezasahuje.

Pro správce je Stránka viditelná v podobě plné poměrně zbytečných věcí – naštěstí to nejdůležitější, tedy pole pro vkládání příspěvku a horní menu zůstává viditelné na první natažení. „Tento týden“ původně zobrazené jako malý sloupec na pravé straně je velký blok v timeline (zbytečné a iritující). Stejně jako zbytečné a iritující je to, že „záložkové“ odkazy zůstávají viditelné při rolování. „Další“ umístěné pod obrázkem v záhlaví už nevyžaduje kliknutí.

2016-07-30 08_38_52-Jen Obrázky.png
Původní vzhled, do poloviny roku 2016
2016-07-30 09_22_20-Jen Obrázky.png
Nový vzhled od poloviny roku 2016

Změny od poloviny roku 2016

Nové modré „+ Přidat tlačítko“ je původní přidávání „akčního tlačítka“, jen je více vidět (logické, protože Facebook chce, abyste tady začali také platit) a takto to vidí jenom spráce. Pozitivní je, že tlačítko zůstane „vpravo a konečně nejde proti nejpodstatnějšímu pevnému „To se mi líbí“. Bohužel je ale stále více prominentní (i tím, že zůstane modré), takže vás bude připravovat o nové fanoušky. Stále tedy platí, pokud nemáte velmi dobrý a silný důvod pro použití této funkčnosti, tak se jí vyhněte.

2016-07-30 09_24_02-Jen Obrázky.png

Poněkud duplicitní „Příspěvky“ v „záložkách“ (nově tedy levé menu) vlastně opět ukáže timeline Stránky s Příspěvky návštěvníků přímo v pravém úzkém sloupci. Ty jsou v klasickém timeline pohledu stále (naštěstí) vidět utopené někde vpravo dole. Naštěstí Facebook nenapadlo, že by příspěvky fanoušků opět začal vkládat přímo do Timeline.

2016-07-30 09_17_07-Start.pngSpravovat karty v levém menu (to fanoušci neuvidí) je správa záložek – Facebook tak po dlouhé době mění konečně názvosloví. Stále ale platí, že některé karty jsou neodstranitelné a můžete pouze měnit jejich pořadí (nejde odstranit Informace, Fotky, To se mi líbí, Videa a Příspěvky).. Přidat můžete navíc Poznámky (Notes), tak jak to bylo předtím. A ty také jako jediné můžete z nového levého menu odebrat.

POZOR! ZMĚNA! Profilový obrázek se stále zobrazuje jako 160 x 160 (a Facebook ho na přesně tuto velikost nově zmenšuje) ale nepříjemné překvapení váš bude čekat u obrázku v záhlaví, nově je 828 x 315 (předchozí podoba byla 851 x 315). V nápovědě neznámo proč Facebook tvrdí, že profilový obrázek je 170 x 170 (nahrává se pořád jako 180 x 180), nezapomeňte že se zobrazuje i jako 128 x 128 (mobil) a 36 x 36 (staré mobily). Podobně obrázek v záhlaví se na mobilech zobrazuje jako 640×360.

2016-07-30 09_16_52-Start.pngPravý užší sloupec (kam se přesunuly věci původně v levém sloupci) se přestává  rolovat poté co dorazí na konec.

Zůstanou tam tedy viset zhruba poslední dva bloky a patička od Facebooku. Tady nezapomeňte, že bloky lze „ovládat“ (v pravém horním rohu mají symbol tužky co Vyvolá Spravovat oddíly). Bohužel stále není možné nepotřebné a nechtěné bloky vypnout.

Na počátku jsou povinně zobrazené (Hledat, Informace, Informace a Tipy pro stránky) a pak ty, kterým můžete měnit pořadí (Fotky, Nadcházející události, Příspěvky návštěvníků, Lidem se také líbí, To se mi líbí).

Trochu delší pohled na Stránku

Omluvte screenshot, možná na pár místech bude trochu zmatený, Stránka na Facebooku moc nejde rolovat tím, jak se po ní posunují prvky.

Jen Obrázky.jpg

TIP: V ‣ Jak používat Facebook pro marketing  najdete desítky tipů pro použití Facebooku pro marketing.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky