@365tipu

TIP#564: Jak na Pokémon GO? Nejúplnější rádce pro začínající i pokročilé

Chcete hrát Pokémon GO a využít při tom všechny různorodé vychytávky, které vám nabízí jak hra, tak herní mechanismy? Zkuste si  přečíst následující tipy a triky, které vám pomohou. @365tipů je bude doplňovat, tak jak se budou objevovat další, takže si klidně přihoďte do oblíbených, pokud by došlo časem k rozdělení na více tipů, tak se určitě odkazy objeví i tady.

TIP: Nové věci jsou označené datum, např jako [03.03.17].

TIP: Pokud chcete tento text v e-knižní (e-pub i .mobi) podobě, tak je najdete na zdejším Disku Google (a je tam i Google Docs podoba). Čas od času se snad i tyto dvě „off-line“ podoby dočkají aktualizace. Ta poslední proběhla 18/07/16 a omluvte zcela základní nijak neladěnou e-podobu..

Poslední aktualizace? [03.03.17]

POZNÁMKA: Omluvte překlepy, ale také možné nedokonalosti či nepřesnosti. Přeci jen není tolik času na dokonalý návod a ověření všeho. Pokud něco víte co tento rádce neobsahuje, podělte se.

Založení účtu a spuštění aplikace

První spuštění hry vám umožní založit účet a budete mít dvě možnosti, přihlásit se pomoci Účtu Google nebo si založit samostatný účet na e-mail. A můžete si založit účtu více, ať už na e-maily nebo pro více Google účtů, pokud je tedy máte v mobilu.

Pokud se vám někdy nebude dařit přihlašovat k účtu, tak je to poměrně normální. Ani měsíce a měsíce po spuštění se tahle chyba stále nedočkala opravy.  Pokud se opakovaně aplikace odmítá přihlásit, pomůže ji zabít a spustit znovu. [03.03.17]

Spouštění aplikace může trvat velmi dlouho. A jak čase zjistíte, bude se velmi často spouštět kompletně znovu. Je to otravné, ale nic s tím udělat nejde. [03.03.17]

Obecné tipy

Do Nastavení se dostanete přes prostřední symbol pokeballu  a poté Settings (ozubené kolo) vpravo nahoře. [03.03.17]

Pokémon GO žere nebývale baterku. Pro nás co jsme hráli Ingress to není nic nového, ale pro nové hráče to může být dost nezvyklé. Můžete v Nastavení vypnout hudbu, zvukové efekty, ale hlavně vypnout vibrace a zapnout šetření baterie (Battery Saver) a vypnout si průhled skrz fotoaparát (je popravdě dost k ničemu, pokud tedy nechcete fotit Pokémony v reálném prostředí) při chytání pokémona.Nejvíc vám ale pomůže, když si vezmete na chytání nějakou tu externí baterii.

Vypnutí AR (kamery) při chytání Pokémona nejen šetří baterii, ale také usnadňuje chytání. A to velmi.

2017-03-03 15.28.01.pngVěci v batohu najdete po kliknutí na Pokéball dole veprostřed a poté na Items (vpravo).  Na stejném místě najdete i Pokédex (viz někde hodně dále), přístup do obchodu (shop), Nastavení (Settings) a přístup k přehledu všech Pokémonů, které aktuálně máte (vlevo).

Pokud vám Pokémon GO výrazně zahřívá mobil, tak to nepřehánějte a po určité době aplikaci proste zabijte. Snad to časem opraví.

V Nastavení si můžete vypnout hudbu, zvukové efekty, hudbu, vibraci a zapnout šetření baterie.

Najdete tam i odhlášení (Sign out)- což se může hodit, pokud máte pro Pokémon GO více účtů a chcete se mezi nimi přepínat. Pokud jste si účty založili přes Google účet a máte je připojené v mobilu, je přepínání snadné.

V Nastavení je i přejmenování vaší postavičky (Change Nickname).

Hra potřebuje GPS a funguje v zásadě pouze ve venkovním prostoru, byť použít i v budovách trochu půjde. Počítá s tím, že se pohybujete a pomocí mapy objevujete Pokémony (které poté chytáte), vybíráte si věci z Pokéstopů a účastníte se soubojů v (a bojů o) Gym (tělocvičny).

Zavřená hra (tedy hra na pozadí v Androidu, u IOSu je to jedno, nemá stále skutečný multitasking) nebude fungovat – neřekne vám, že něco je nedaleko, nebude požírat baterku. Musíte ji mít „na displeji“.

Pokéball dole uprostřed umí nejen kliknutím vyvolat menu, ale může tak použít swype – do všech čtyř stran.

Aplikace bude požírat mobilní data, s tím musíte počítat. Budete-li hrát intenzivně, několik hodin denně, počítejte s desítkami až stovkami MB dat.

Chytání Pokémona

Chytání Pokémona je otázka toho, že správně hodíte pokéball, tak aby se trefil – ale pozor, dívejte se pozorně na zelený (barevný) kruh na chytaném Pokémonuu. Čím menší kruh je, tím lepší šance. Dřívější potřeba se v zásadě dokázat trefit právě do onoho kruhu, aby šance vzrostla není už platná. Pokeball může zachytit Pokémona i po odrazu od zem. Na počátku vaší kariéry to bude celkem jedno, ale časem budete chytat poněkud silnější Pokémony (od 100+ HP začne problém).

Kruh při chytání Pokémona může být ale červený (=bude obtížné ho chytit) či žlutý (=středně obtížně). Obtížnost se projevuje hlavně v tom, že budete potřebovat více hodů – vše ale záleží na náhodě. Někdy chytíte i silného pokémona na slabý pokeball, někdy i silnému pokeballu bude slabší pokémon vzdorovat.

Samotné chytání má dva momenty – váš hod musí dokázat, že pokeball zachytí pokémona. Tohle ovlivňujete kvalitou hodu.Druhá část je ovlivnitelná typem pokeballu a použitím pomůcek pro lepší chycení (viz dále) a nezbývá vám než čekat jak to dopadne.

2017-03-03 15.35.17.pngPři chytání vám mohou pomoci Razz Berries (tedy něco jako ostružina), které získáváte  z Pokéstopů poté, co se vám podaří dosáhnout osmé úrovně. Můžete je využít k tomu, že chytaný Pokémon se nechá ochotněji chytit. Najdete je v batohu (backpack), stejně jako další předměty.

DŮLEŽITÉ: Chytejte i Pokémony, které již máte. POŘÁD chytejte, všechno co je možné chytit.  Nejenom, že dostanete nějaké ty další sladkosti i hvězdný prach (Stardust) – jsou potřeba pro povyšování Pokémonů, ale můžete je přesunout (transfer) k Profesorovi. Čímž získáte další sladkosti. A za povyšování získáte zkušenosti pro růst vaší postavy.

Pokéball je možné roztočit, prostě ho zkuste roztočit pohybem do strany. Hození bude znamenat, že se bude pohybovat poněkud šíleně. Pokud se vám podaří Pokémona chytit, odmění vás roztočený Pokéball vyššími zkušenostmi (XP). Hozený Pokeball co minul už nemůžete získat zpět, přijdete o něj.

2017-03-03 15.37.52.pngPokéball mají pokročilejší varianty, které potkáte po dosažení jedenácté úrovně. Great Ball a Ultra Ball budete klasicky získávat z Pokéstopů (a občas je dostanete při dosažení další úrovně). Jsou lepší pro chytání silnější/vzácnějších Pokémonů.

Pokémoni se objevují tam, kde jsou lidé, takže je v pustině moc nenajdete (což je mimochodem dáno i tím, že Ingress sloužící jako základ pro Pokémon GO v pustině nikdo moc nikdy nehrál). Různí Pokémoni se objevují v různou denní dobu, ale obecně platí, že je dobré je hledat někde, kde je něco zajímavého. A také se objevují různé typy Pokémonů podle terénu – vodní u vody, travní u parků, atd.

Pohybující se lístečky na mapě ukazují, že na daném místě se nejspíš skrývá Pokémon. Musíte přijít dostatečně blízko (indikátor je pulzující kruh okolo vaší postavičky).

Při troše štěstí můžete chytat z z tramvaje, autobusu či vlaku. K tomu abyste Pokémona chytili u něj nemusíte zůstat stát (neplatí pro Gym).

Maximální množství Pokémonů, které můžete mít, je 250. Pak se budete muset Pokémonů zbavit (po povýšení nebo prostě jen tak, nemůžete-li povyšovat, je dejte Profesorovi). Nechávejte si samozřejmě ty, které budete později chtít využívat pro bitvy a obecně, do sbírky každého jednoho pokémona.

Ihned po chycení můžete Pokémona přidat mezi oblíbené (hvězdička, Favorite), požádat Profesora o vysvětlení vlastností (Appraise, v zásadě k ničemu) a rovnou chyceného převést k Profesorovi (Transfer). Totožné menu je poté k dispozici na kartě již chyceného pokémona.

Nějaké weby, služby, databáze, cheaty?

2016-07-23 09_44_44-Poke Radar for Pokemon GO - Maps, Finder, Search, Locations.png

Poke Radar pro Pokémon GO je aplikace (iPhone prozatím) a dříve to by i web – ten ale byl zrušen, protože se Nianticu nelíbil. Jde mapu umožnující zjistit kde se objevují jací Pokémoni.

www.pokevision.com přestalo fungovat 29. července 2016 a ani v březnu 2017 se nic nezměnilo Stejně tak už dlouho nefunguje www.pokehound.com a Niantic se postaral o to aby byly zrušeny i všechny další služby a pomůcky.

Pokémon GO se brání spuštění na rootnutých telefonech (nepodaří se vám prostě přihlásit). Nepokoušejte se cheatovat (podvádět), přijdete o účet velmi rychle.

Ukazatel nedalekých pokémonů

Nedaleko vás (nearby) je poměrně užitečný pomocník, protože vám říká, co za Pokémony je ve vašem okolí. Nedaleko/Nearby je vpravo dole na zobrazení mapy a v počátcích tam bylo možné vidět, jak daleko oni Pokémoni jsou [03.03.17]

2017-03-03 15.46.25.png

Na ukazatel vpravo dole si klikněte, objeví se vám přehled Pokémonů nedaleko vás a podle obrázku u Pokémona máte šanci poznat místo (je to ona fotografie míste). Na každého se dá kliknout a zobraz se v trochu lépe čitelné podobě, včetně určení vzdálenosti (jedna až tři tlapičky).

2017-03-03 15.46.31.png

Na onen ukazatel vzdálenosti můžete kliknout a na mapě se vám krátce zobrazí kde se Pokémon nachází. Kliknutím si ho i „zaměříte“ (novým kliknutím zaměření můžete vypnout).

2017-03-03 15.48.02.png

Pokémon zobrazený jen jako silueta je takový, které ještě nemáte. Dost dobrý důvod, proč se vypravit ho chytit.

Jak se používá Incense

Incense (kadidlo) je předmět (získaný z Pokéstopů či při nové úrovni) můžete použít (najdete ho v batůžku) pokud víte, že budete delší dobu chytat Pokémony

Aplikujete ho „na sebe“ a začne vám běžet odpočívání (30 minut) a zároveň okolo vás bude obíhat poněkud fialový kruh. Dejte si pozor, Pokémoni se v tomto případě rádi objevují přímo pod vámi a velmi obtížně se na ně kliká. Za 30 minut s aktivním kadidlem můžete čekat, že chytnete tak od tří Pokémonů výše.

Pokud Incense použijete a budete za pohybu, je dost jisté, že chytíte daleko více Pokémonu.

Využití Pokéstop bodů

Pokéstop (tedy ona modrá krychle na mapě) slouží k získávání herních předmětů (mimo jiné hlavně Pokéball) a XP (zkušenosti). Musíte být blízko, kliknout (tím se zobrazí fotografie a popis) a roztočit – zajímavé je, že je můžete mít nakliknuté hromadně a roztočit je, aniž byste byli blízko. A důležité vědět je, že po vybrání si musíte tak deset minut (někde se uvádí, že pět) počkat, než půjde vybrat znovu.

Pokéstop může být osazen lákadlem na Pokémony (lure) a bude je přitahovat z okolí. Poznáte to podle růžových květin.  Lákadla jsou dvě, Incense (to použijete na sebe, viz výše) a Lure Module (to se osazuje do Pokéstopu) a vydrží také omezenou dobu (30 minut).

Pokéstop body lze velmi často protočit z tramvaje, autobusu či vlaku. Tak se vůbec neostýchejte to dělat.

Pokud  nemáte místo v batohu (je omezený na 350 předmětů), tak výběr Pokéstopu nevybere předměty, ani nezískáte XP (dřív bylo možné alespoň získat XP). Batoh prostě musíte průběžně čistit.

Získávání zkušenosti pro hráče

Za povyšování Pokémona získáváte poměrně hodně XP. Takže s touto činnosti rozhodně nevynechávejte. Budete k tomu potřebovat hlavně onu sladkost, kterou získáte při chytání.

Zkušenosti (XP) je nutné získávat třeba proto, abyste se dostali do tělocvičny (od páté úrovně výše), mohli chytat pokročilejší Pokémony a dostali se k předmětům, které jsou dostupné od určité úrovně výše. Zkušenosti se získávají za řadu činnosti (viz dále) a nezapomeňte na Lucky Egg, které počty XP dvojnásobí.

 • Chycení Pokémona : 100
 • Chycení nového Pokémona: 500 (takového co jste nikdy ještě nechytili)
 • Chycení „nice“ : +10
 • Chycení „Great“: +50
 • Chycení „Excellent“: +100
 • Chycení s roztočením: +10
 • Chycení na první pokus: +50
 • Pokémon nechycen, utekl: 25
 • Vylíhnutí vejce (2 km): 200
 • Vylíhnutí vejce (5 km): 500
 • Vylíhnutí vejce (10 km): 1000
 • Vylíhnutí nového Pokémona: +500
 • Povýšení (Evolve) Pokémona: 500
 • Povyšení nového Pokémona: +500
 • Návštěva Pokéspotu: 50

Maximální úroveň je … 40 a budete potřebovat celkem 20 000 000 (ano 20 milionů) XP.

Pokud budete chytat každý den, ta za každé první chycení dostanete Daily Bonus (500). Pokud se vám podaří chytat sedm dní, tak Daily Bonus bude 2000 XP

Pokud budete každý den roztáčet PokéStop, dostanete v prvním případě extra 500 XP a sedmidenní šňůra vám přinese 2000 Xp.

Trenink v GymStopu přináší různé XP

 • Výhra s jedním Pokémonem (protivníkem): 150 XP
 • Výhra s dvěma: 250 XP
 • Výhra s třetmi: 350 XP
 • Výhra s čtyřmi: 450 XP
 • Výhra s pěti: 550 XP

Na každé úrovní získáte nějaké užitečné předměty, což znamená i to, že některé z nich nemá smysl kupovat. Tučně zvýrazněné věcí níže jsou ty co se vám odemknou na příslušné úrovní (a budete je také získávat z Pokéstopů) (NOVÉ 30/07/16)

 1. nic nezíkáte, začínáte hru
 2. Pokéball x 10
 3. Pokéball x 15
 4. Pokéball x 15
 5. Pokéball x 20, Potion x 10, Revive x 10, Incense (+přístup do Gym)
 6. Pokéball x 15, Potion x 10, Revive x 5, Incubator
 7. Pokéball x 15, Potion x 10, Revive x 5, Incense
 8. Pokéball x 15, Potion x 10, Revive x 5, RazzBerry X 10, Lure Module
 9. Pokéball x 15, Potion x 10, Revive x 5, RazzBerry x 3, Lucky Egg
 10. PokeBall x 20, SuperPotion x 20, Revive x 10, RazzBerry x 10, Incense, Lucky Egg, Incubator, Lure Module
 11. PokeBall x 15, SuperPotion x 10, Revive x 3, RazzBerry x 3
 12. GreatBall x 20, SuperPotion x 10, Revive x 3, RazzBerry x 3
 13. GreatBall x 10, SuperPotion x 10, Revive x 3, RazzBerry x 3
 14. GreatBall x 10, SuperPotion x 10, Revive x 3, RazzBerry x 3
 15. GreatBall x 20, HyperPotion x 10, Revive x 10, RazzBerry x 10, Incense, LuckyEgg, Incubator, Lure Module
 16. GreatBall x 10, HyperPotion x 10, Revive x 5, RazzBerry x 5
 17. GreatBall x 10, HyperPotion x 10, Revive x 5, RazzBerry x 5
 18. GreatBall x 10, HyperPotion x 10, Revive x 5, RazzBerry x 5
 19. GreatBall x 15, HyperPotion x 10, Revive x 5, RazzBerry x 5
 20. UltraBall x 20, HyperPotion x 20, Revive x 20, RazzBerry x 20, Incense x 2, LuckyEgg x 2, Incubator x 2, Lure Module x 2
 21. UltraBall x 10, HyperPotion x 10, Revive x 10, RazzBerry x 10
 22. UltraBall x 10, HyperPotion x 10, Revive x 10, RazzBerry x 10
 23. UltraBall x 10, HyperPotion x 10, Revive x 10, RazzBerry x 10
 24. UltraBall x 15, HyperPotion x 10, Revive x 10, RazzBerry x 10
 25. UltraBall x 25, MaxPotion x 20, Revive x 15, RazzBerry x 15, Incense, Lucky Egg, Incubator, Lure Module
 26. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, Revive x 10, RazzBerry x 15
 27. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, Revive x 10, RazzBerry x 15
 28. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, Revive x 10, RazzBerry x 15
 29. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, Revive x 10, RazzBerry x 15
 30. UltraBall x 30, MaxPotion x 20, MaxRevive x 20, RazzBerry x 20, Incense x 3, Lucky Egg x 3, Incubator x 3, Lure Module x 3
 31. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, MaxRevive x 10, RazzBerry x 15
 32. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, MaxRevive x 10, RazzBerry x 15
 33. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, MaxRevive x 10, RazzBerry x 15
 34. UltraBall x 10, MaxPotion x 15, MaxRevive x 10, RazzBerry x 15
 35. UltraBall x 30, MaxPotion x 20, MaxRevive x 20, RazzBerry x 20, Incense x 2, Lucky Egg, Lure Module
 36. UltraBall x 20, MaxPotion x 20, MaxRevive x 10, RazzBerry x 20
 37. UltraBall x 20, MaxPotion x 20, MaxRevive x 10, RazzBerry x 20
 38. UltraBall x 20, MaxPotion x 20, MaxRevive x 10, RazzBerry x 20
 39. UltraBall x 20, MaxPotion x 20, MaxRevive x 10, RazzBerry x 20
 40. UltraBall x 40, MaxPotion x 40, MaxRevive x 40, RazzBerry x 40, Incense x 4, Lucky Egg x 4, Incubator x 4, Lure Module x 4

Získávání zkušenosti pro hráče s pomocí Lucky Egg

Ještě více XP získáte s Lucky egg (Vajíčka štěstí), které občas získáte z Pokéstopů, při dosažení nové úrovně nebo si je můžete koupit (za reálné peníze, jasně). Až se vám nějaké dostane do ruky, tak vám na 30 minut zajistí dvojnásobek XP. Což je dobré vědět a případně s povyšováním Pokémonů počkejte, až budete mít právě tohle vejce. První Lucky Egg dostanete při dosažení deváté úrovně a čekají vás další při dosažení dalších úrovní.

TIP: Na počátku hry pouze sbírejte Pokémony abyste jich měli co nejvíc do momentu, kdy získáte Lucky Egg – nepochybně nasbíráte záplavu Pidgey (ale i dalších), ten se vám bude hodit hodně, protože jeho povýšení (evolution) stojí velmi málo (12xcandle, stejně jako u Weedle a Caterpie). S použitím Lucky Egg můžete 30 minut nedělat nic jiného, než povyšovat. PidgeyCalc vám dokonce umožní spočítat si, kam můžete dojít (pokud ten web zrovna funguje).

Povyšování, vylepšování a vůbec

Pokédex je prostě jenom evidence Pokémonů, které jste chytili a kolik jich máte s přehledem toho, které nemáte (ale maximální zobrazení je dané „pořadovým“ číslem nejvyššího Pokémona co jste chytili). Můžete se podívat na jejich vlastnosti a hlavně na to, jak (kam) je můžete povýšit. Každý váš Pokémon má nějaké ty statistiky – Combat Points (bojové body, kolik způsobuje škody), Hit Point (HP, zdraví) a zařazení (létající, vodní, atd), které ovlivňuje úspěšnost v boji proti ostatním druhům. Mimo to ještě má dva druhy pohybů (útoků). Pokédex zobrazíte kliknutím na Pokéball dole veprostřed.

Přehled vašich Pokémonů a vajec je dostupný přes Pokéball dole uprostřed a volbu Pokémon. Kolečko vpravo dole, které uvidíte, vám umožní si Pokémony třídit. Pokud na některé z vašich pokémonů podržíte prst, můžete si jich vybrat víc a pak je hromadně přenést k Profesorovi.

Rozkliknutí určitého Pokémona vám zobrazí jeho vlastnosti a zpřístupní Power Up (posílení) a Evolve (povýšení). Najdete tam i již několikrát zmíněny Transfer, tedy přenos Pokémona k Profesorovi (nevratný) – schovává se pod menu (tři tečky v kroužku vpravo dole)

2017-03-03 15.24.33.png

Své Pokémony můžete obdařit přezdívkou. Symbol tužky vedle jejich jména to zařídí, hvězdička vpravo nahoře je označí jako Oblíbené (Favourite).

Totéž lze případně udělat z menu vyvolávatelného prvkem vpravo dole. Pokémon označený hvězdičkou nejde přesunout k Profesorovi.

Sladkost (Candy) je specifická pro určité druhy Pokémonů. Platí pro ten druh Pokémona, se kterým jste ji získali, ale také pro jeho povýšené varianty.

Povyšování/Evolve Pokémonů nejen zvyšuje/zlepšuje jejich vlastnosti, ale určitý Pokémon se tím promění v dalšího (k tomu budete potřebovat pouze Candy, sladkost, ale budete potřebovat opravdu hodně, třeba i stovky).

Mimo to můžete Pokémony vylepšovat pomoci zvýšení CP (Combat Points) a HP (Hit Points) – stačí jim dát Power Up. K tomu slouží Stardust (Hvězdný prach) a Candy (Sladkosti)

Nepovyšujete si Pokémona, který je vzácný a má nějaké užitečné pohyby (útoky).  A pamatujte, že každý Pokémon má limit kam může jeho CP (Combat Pints) dojít. Žádné další vylepšení pak už možné není.

V Pokémon GO existuje osmnáct typů Pokémonů. Abyste správně v soubojích využili určité typy, musíte se buď naučit poměrně složitý systém, nebo si někde uložit následující přehled (který ale nemusí přesně platit pro Pokémon GO). Dobrá zpráva je, že běžný pohyb (útok) a speciální pohyb (útok) v GO nemusíte moc řešit, je to hodně zjednodušené)

typechart_colorcorrected.jpeg

Chcete získat Pikachu? Můžete ho získat hned na začátku hry, tedy při prvním zkušebním chytání, kdy se vám objeví výběr ze tří Pokémonů (Bulbasaur, Charmander a Squirtle). Stačí když z místa kde se objevili odejdete dostatečně daleko aby se objevili znovu (což budete muset udělat tuším alespoň čtyřikrát), budou ale čtyři.  Pokud jste o tohle na počátku přišli, tak nezoufejte, Pikachu se objeví v průběhu hry.

2016-07-10 16.15.26.png

Pokud chytíte Jolteo (Eevee) n Pokémona, tak to v co se vyvine se dá ovlivnit přejmenováním – na Sparky, Rainer nebo Pyro..

Vajíčka a inkubátory

Egg (Vejce) můžete získat z Pokéstopu a musíte ho umístit do inkubátoru, kde se z něj vylíhne nový Pokémon – k tomu ale musíte urazit určitou vzdálenost. Inkubátor máte na počátku hry jeden, další se dají kupovat, některé získáte později.

Aby se Pokémon vylíhl, tak váš mobil skutečně musí urazit potřebnou vzdálenost a může vám pomoci to, že budete uvnitř budovy, kde se vaše postava sama pohybuje (protože nemůže najít dobře GPS). Jízda (auto, vlak, kolo) vám nepomůže, příliš rychlý pohyb se prostě nepočítá.

Počáteční inkubátor je „infinite“, tedy pro nekonečné použití, ty další už mají omezený počet použití. Pro 2 km vejce vždy použijte infinite inkubátor. Pro 5/10 km používejte ty s omezeným počtem.

Z 2km vejcích se líhnout běžní Pokémoni, v 5/10km máte šanci i na vzácné (jestli chcete vědět jaké, koukněte sem).

Nezapomeňte, že můžete mít maximálně devět vajec, takže je dost důležité si získané vejce vylíhnout co nejdříve. Co navíc, úroveň vylíhnutého Pokémona je dána úrovní vaší postavičky v době pořízení vejce, ne v době vylíhnutí.

Gym (tělocvična) a souboje

Gym (tělocvična) je ona větší struktura v mapě a dostanete se do nich po dosažení páté úrovně. Při první návštěvě se musíte přidat k týmu (Yellow/Blue/Red = Instinkt/Mystický/Chrabrý), ale zatím žádnou další extra funkčnost od této volby ve hře nenajdete. Jediná která tam je, že tělocvičny ovládají právě jednotlivé týmy (v Ingressu byly frakce dvě, zde jsou tři). V tělocvičně můžete trénovat a testovat své Pokémony (v souboji s Pokémony z vašeho týmu) a bránit ji (tím že do tělocvičny na obranu poskytnete své Pokémony). Můžete útočit na tělocvičnu, kterou ovládá jiný tým.

POZOR: Tým později nemůžete změnit.

2016-07-16 17.39.22.png

Gym má také nějaké ty vlastnosti, které ovlivňují výdrž – především má úroveň (level) ovlivněnou počtem Pokémonů, které mohou bránit. Při útoku musíte všechny Pokemony porazit a dostat tak Gym na nultou úroveň a ještě navíc snížit prestiž (Prestige). Tu Gym mimochodem získává tak, že tam trénujete a testujete vaše vlastní Pokémony – za každou vyhranou bitvu roste prestiž (a čím více prestiže je, tím více slotů pro osazení Pokémony bude k dispozici).

Ponechání Pokémonů v Gymu vás odmění – 500 kusů hvězdného prachu (Stardust) a 10 PokéCoins za každých 24 hodin. Jak vidíte, je to také jediný  způsob jak získávat herní měnu (Pokécoins) bez nutnosti kupování ze skutečné peníze. Nenechávejte tam ale své nejsilnější pokémony, ty potřebujete pro obsazování.

Souboje mezi Pokémony se odehrávají pouze v tělocvičnách. Může bojovat jeden proti jednomu (v rámci přátelského týmu) nebo šestice (proti tšlocvičně obsazené jiným týmem). Boje proti „nepřátelské“ tělocvičně navíc mohou probíhat ve více lidech.

Samotné boje se odehrávají dost automaticky, respektive klikejte pro běžný útok a v okamžiku kdy máte dostatek energie (modrý pruh) pro speciální, tak dlouze podržte displej. Můžete uhýbat (Dodge) pomocí swipe vpravo či vlevo (nebo kliknutím na levý/pravý okraj obrazovky). V průběhu souboje s více Pokémony je můžete vyměňovat (šipka nahoru/dolů).

Speciální útoky si opravdu dobře rozmyslete, dost často se spíše hodí pro dokončení (finisher). Při speciálním útoku bude váš Pokémon zranitelný, což je také dobré brát v potaz. Uhýbání (Dodge) vám může hodně pomoci, pokud máte nižší HP (zdraví), než oponent – kdy uhnout můžete poznat podle žlutého blikání displeje.

Výměna Pokémona také znamená, že nově příchozí Pokémon bude pár sekund zranitelný. Ale někdy je velmi vhodné přivést do souboje Pokémona lepšího typu.

Do obsazené tělocvičně nemůžete obsadit Pokémona, který byl zraněn/poškozen v bitvě. Pomozte si pomocí Potions (lektvary) a Revive (oživovadla), které získáte z Pokéstopů od dosažení páté úrovně a mohou pomoci zraněnému Pokémonu. Můžete Oživit omdlelého (Revive) a následně vyléčit zraněného (Potion). Potions mají tři úrovně (20 HP, 50 HP a 200 HP).

Neutrální Gym je takový, která prozatím nikdo neobsadil a znamená to, že je snázeji obsaditelný a měli byste to udělat.

Budete-li chtít obsadit Gym, tak do bitvy nasaďte nejsilnější Pokémony, které máte. Nezapomeňte je mít plně vyléčené.

Co si můžete koupit v obchodě (Shop)

Říká se, v prvních dvou týdnech po spuštění, že lidé utratí za předměty dohry přes 6 milionů dolarů denně. Jestli se rozhodnete něco kupovat, tak byste měli vědět jak je to drahé – věci do hry se kupují za Pokécoins a jeden stoji od 30 haléřů níže – záviset to bude na tom jak hodně si jich koupíte.

2016-07-26 08.38.17.png

Koupit si můžete řadu věcí, kde ty co se používají více mají „větší“ balení (1 kus, 8 kusů, 25 kusů) a čím více jich kupujete, tím je cena výhodnější. Ceny uváděné níže jsou zaokrouhlené nahoru při koupi malého množství PokéCoins.

 • Poké Balls (to čím chytáte pokémony), 20 za 100 Pokécoins, tady 30 Kč
 • Lucky Egg (+100 XP na 30 minut), 80 Pokećoins, tedy něco pod 25 Kč
 • Incense (lákadlo k použití na hráče), 80 Pokécoins, tedy něco pod 25 Kč
 • Lure module (lákadlo do Pokéstopu), vyjde vás od 30 Kč níže
 • Egg Incubator (líheň na vejce), 150 Pokécoins, takže až 45 Kč
 • Bag Upgrade (50 dalších míst v batohu), 200 Pokécoins, 60 Kč
 • Pokémon Storage Upgrade (50 míst pro Pokémony), 200 Pokécoins, 60 Kč

Jestli chcete radu, nekupujte nic. Všechno výše uvedené je možné získat z Pokéstopů (tedy až na rozšíření úložišť) . A pokud se vám podaří dostat své pokémony do Gymu, tak dostanete (budete dostávat) Pokécoins.

Pokud mocí mermo něco kupovat chcete, tak se vyplatí lure, incense a inkubátory a Lucky Egg.

Změna vzhledu vaší postavy

Srpnová (2016) aktualizace přinesla některé změny v ovládání, ale také možnost změnit vzhled postavy. Do to doby platilo, že jste si vzhled vaší postavy nastavili při založení účtu a změna nebyla možná 

Klikněte na ikonku vaší postavy a vpravo můžete vyvolat menu (kulaté tlačítko s třemi čárkami) a dostat se tak k původnímu Žurnálu, možnosti vybrat si společníka ale také k novému přizpůsobení postavy (Style)

V pozdějších verzích aplikace došlo k proměně jak se styl mění. A je možné měnit i pohlaví hráče.

2017-03-03 16.16.07.png

Buddy aneb váš společník/parťák [03.03.17]

Tam kde nastavujete váš vzhled si můžete i nastavit společníka (Buddy), který bude „chodit“ s vámi.  Tím bude sbírat candy (které potřebujete pro evoluci) – vždy po dosažení určité vzdálenosti je dostanete. Což je drobnost, která se může hodit pro získávání obtížně opatřitelných candy (sladkostí).

2017-03-03 16.20.23.png

Pokémoní Evoluce

 • Bulbasaur -> Ivysaur – Venusaur
 • Charmander -> Charmeleon -> Charizard
 • Squirtle -> Wartortle -> Blastoise
 • Caterpie -> Metapod -> Butterfree
 • Weedle -> Kakuna -> Beedrill
 • Pidgey -> Pidgeotto -> Pidgeot
 • Rattata -> Raticate
 • Spearow -> Fearow
 • Fkans -> Arbok
 • Pikachu -> Raichu
 • Sandshrew -> Sandslash
 • Nidoran (samička) -> Nidorina -> Nidoqueen
 • Nidoran (sameček) -> Nidorino -> Nidoking
 • Clefairy -> Clefable
 • Vulpix -> Ninetales
 • Jigglypuff -> Wigglytuff
 • Zubat -> Golbat
 • Oddish -> Gloom -> Vileplume
 • Paras -> Parasect
 • Venonat -> Venomoth
 • Diglett -> Dugtrio
 • Meowth -> Persion
 • PSyduck -> Goldduck
 • Mankey -> Primeape
 • Growlithe -> Arcanine
 • Poliwag -> Poliwhirl -> Poliwrath
 • Abra -> Kadabra -> Alakazam
 • Machop -> Machoke -> Machamp
 • Bellsprout -> Weepinbell -> Victreebel
 • Tentacool -> Tentacruel
 • Geodude -> Gravler -> Golem
 • Ponyta -> Rapidash
 • Slowpoke -> Slowbro
 • Magnemite -> Magneton
 • Farfetch’d
 • Doduo -> Dodrio
 • Seel -> Dewgong
 • Grimer -> Muck
 • Shelder -> Cloyster
 • Gastly -> Hanuter -> Gengar
 • Onix
 • Drowze -> Hypno
 • Krabby -> Kingler
 • Voltorb -> Electrode
 • Exeggcute -> Exeggutor
 • Cubone -> Marowak
 • Hitmonlee
 • Hitomnchan
 • Lickitung
 • Koffing -> Weezing
 • Rhythorn -> Rhydon
 • Chansey
 • Tangela
 • Kangaskhan
 • Horsea -> Seadra
 • Goldeen -> Seaking
 • Staryu -> Starmie
 • Mr. Mime
 • Scyther
 • Jynx
 • Electabuzz
 • Magmar
 • Pinsir
 • Tauros
 • Magikarp -> Gyarados
 • Lapras
 • Ditto
 • Eeyee -> Vaporeon
 • Eeyee -> Jolteon
 • Eeyee -> Flareon
 • Porygon
 • Omanyte -> Omastar
 • Kabuto -> Kabutops
 • Aerodactyl
 • Snorlax
 • Articuno
 • Zapdos
 • Moltres
 • Dratini -> Dragonair -. Dragonite
 • Mewtwo
 • Mew

Věci co NEJDOU

Pokémony si nemůžete vyměňovat s dalšími hráči. Jestli to někdy bude možné, známo s jistotou není. Ale osobně bych řekl, že je to velmi pravděpodobné.

Hra nemá žádné webové stránky, kde by byla vidět vaše sbírka Pokémonů či profi. Web je každopádně www.pokemongo.com

Bojovat přímo s dalšími hráči (přáteli zejména) také prozatím není možné.

Přidat nový Pokéstop či Gym. Jediné co je možné je nahlašování a žádost o odstranění, viz příslušná adresa na webu. Chvíli tam bylo možné i žádat o nové, ale tato možnost byla odstraněn.

Návody a tipy někde jinde

TIP: Pokud chcete tento text v e-knižní (e-pub i .mobi) podobě, tak je najdete na zdejším Disku Google (a je tam i Google Docs podoba). Čas od času se snad i tyto dvě „off-line“ podoby dočkají aktualiace. Ta poslední proběhla 18/07/16 a omluvte zcela základní nijak neladěnou e-podobu..

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky