@365tipu

TIP#540: Jak do profilového obrázku osobního profilu na Facebooku dostat video?

Profilový obrázek je ona čtvercová 180×180 (160×160) bodů velká záležitost v levé spodní části záhlaví vašeho profilu (když se díváte na webu). Za normálních okolností se tam dá nahrávat pouze statický obrázek (JPG, PNG, GIF),  který Facebook převede klasicky na JPEG a odpovídajícím způsobem poškodí vyšší kompresí. Od jisté doby, pár měsíců zpět, se na mobilní aplikaci objevila možnost nahrát video či natočit video.

2016-06-23 05.08.16.pngMěli byste vědět, že to opravdu jde udělat jenom v mobilní aplikaci. A také to,že na webu nebude toto video v profilovém obrázku vidět, viditelné bude také pouze v mobilní aplikaci.. Pokud tam budete chtít nahrát nějaké existující video, tak musí být méně než 7 sekund dlouhé. Nahrané video se může v profilovce objevit včetně zvuku, což se můžete rozhodnout při nahrávání.

Pokud si pořídíte video do profilového obrázku, nebude se přehrávat nikde jinde, než v okamžiku, kdy někdo vstoupí na váš profil. Na ostatních místech Facebooku (včetně webové verze) se bude zobrazovat klasický obrázek – ten vám při nahrávání Facebook umožní vybrat jako jeden snímek z videa.

Pro Stránku viz Jak nahrát video do fotky v záhlaví (cover photo) na Stránce na Facebooku?

TIP: V ‣ Jak používat Facebook pro marketing najdete záplavu informací o tom, jak Facbook funguje pro využití pro firemní i osobní marketing. Zajímá-li vás téma Facebook a soukromí, tak ale spíš zkuste ‣ Průvodce soukromím na Facebooku

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky