@365tipu

TIP#456: Jak si nastavit úvodní část osobního profilu na Facebooku. A pozor na filtrování obsah profilu

Před několika měsíci začal Facebook postupně měnit vzhled rámečků v levém sloupci osobního profilu. Do sekce Něco o vás doplňuje i novou funkčnost. A ta horší zpráva je, že máte opět méně kontroly nad tím co vidí lidé, když si otevřou váš profil.

První z rámečků v levém sloupci Něco o vás (v anglické verzi Intro) postupně dostává novější vzhled, vedle modré ikonky v záhlaví a nového uspořádání položek si můžete přidat i pět fotografií,které „máte nejvíce rádi“. Trochu to kazí způsob výběru fotek, kdy místo plynulého prohlížení vašich fotografií se v malém okně postupně proklikáváte k dalším a dalším, ale nakonec Facebook je největší prokrastinační nástroj na světě, takže proč ne. Čím déle vám to bude trvat, tím lépe pro Facebook.

Dejte si pozor, protože jde o pět fotografií, tak jejich zobrazení je nakonec mírně nesourodé. Není ani možné později ovlivnit jejich pořadí a pokud některou z pozic chce nehradit jinou fotkou, můžete ji sice odtamtud odstranit, ale na stejnou pozici už jinou fotku nedáte (zbytek se posune a volné místo se objeví na konci)

2016-03-30 08_00_23-Daniel Dočekal.png

Do Intro části si ještě  můžete vybrat z věcí, které jste o sobě vyplnili v rámci vašeho profilu, stačí když v horní části najedete do pravého horního rohu a přes symbol tužky se dostanete k zaškrtávacímu panelu – tam můžete určit co mám být vidět a co nikoliv (viz obrázek níže).  Ale ani tedy si moc neužijete, ze zaměstnání to nabízí výběr, který nemůžete ovlivnit a moc toho z celku na výběr nakonec také není.

2016-03-30 08_02_49-Daniel Dočekal.png

Po fotkách a vytažených detailů z informací o vás si zde ještě můžete vyplnit textové pole o maximální délce 101 znaků. Dost slabé, protože to není nakonec ani délka jednoho tweetu.

Jak se zbavit Intro rámečku

Pokud Intro na svém profilu nechcete? 101 znakový popisek můžete nevyplnit, stejně jako si můžete nevybrat žádné fotografie. Bohužel onen prostřední prvek s výběrem zrušit nejde, vždy vám tam zůstane informace o tom, kolik lidí vás sleduje (byť jde zrušit její volba v nastavení, tak se to neuplatní).

Musíte přejít na Přátelé a zde zvolit Upravit soukromí (vpravo nahoře pod tužkou) a zde nastavit Kdo uvidí sledující na vaší Timeline na  Jenom já. Čímž se nakonec Intro rámečku konečně zbavíte.

2016-03-30 08_26_43-Start.png

Váš profil už neukazuje aktuální příspěvky

2016-03-30 08_10_39-(15) Daniel Dočekal.pngPodstatně nepříjemnější novinka je, že pokud si někdo zobrazí váš profil, tak je opět ještě více filtrován a na počátku se ztratilo klasické chronologické zobrazení. Na začátku jsou totiž vybrány nějaké ty „nejlepší“ příspěvky (podle všeho vždy dva).  Teprve poté následuje původní timeline, poznáte to podle nadpisu „Příspěvky, které jste neviděli, která měla být chronologická. Čím hlouběji jdete, tím méně příspěvků z daného dne je zobrazeno.

Budete-li si prohlížet něčí profil, tak si na tohle dejte pozor. Ačkoliv je 30. března, na začátku mé Timeline (profilu) jsou vidět dva příspěvky z 25. března a teprve po nich začínají příspěvky od nejnovějšího.

Ovlivnit první příspěvky nemůžete a zatím to vypadá, že vždy zobrazuje maximálně dva, na některých profilech ale žádné vybrané příspěvky nezobrazuje – což poznáte podle onoho Příspěvky, které jste neviděli viditelného hned na počátku timeline.

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky