TIP#455: Změňte si pořadí filtrů v Instagramu. Na začátek si dejte ty co používáte. Jaké jsou nejpoužívanější?

Instagram má dnes dobře čtyři desítky filtrů, které můžete aplikovat na pořízenou nebo nahranou fotografii, vedle toho ještě různé další efekty. U filtrů se sice dost často řeší že jsou zlo a „no_filter“ je prostě „in“, ale pro některé fotky z mobilu dokáže dobře zvolený filtr vytvořit fotku co je podstatně atraktivnější. A mnohdy i podstatně dívatelnější.

Měli byste vědět, že si filtry v aplikaci Instagramu můžete uspořádat tak, abyste na začátku měli ty, které často používáte (osobně například skoro neustále používám X-Pro II). V momentu výběru filtrů u vkládané fotky dojděte na konec seznam filtrů  a pomocí Manage/Spravovat si vyvolejte přehled filtrů. Pak už stačí filtry přesouvat nebo pomocí zaškrtávátka přestat některé zobrazovat.

Schválně se tam zkuste podívat, je dost dobře možné, že některé filtry vám aplikace ani neukazuje. Třeba mezi nimi najdete takový, který se vám nakonec bude líbit nejvíc.

Jaké jsou nejvíce používané filtry?

Na Obrazení.cz si klikněte skrz prázdné hledání a vpravo uvidíte žebříček vzorku českých fotek (aktuálně bez filtru 46 %, X-Pro II 5.9  % a Amaro 5. 88 % na prvních třech místech).

Globálnější (zahraniční) statistiky spíš hledejte různě v Google, třeba přes „Instagram statistics filters“ nebo „instagram filters top„. Najdete tam od Iconosquare březnový přehled a vede bez filtru (Normal) ale na dalších místech je Clarendon, Juno a Lark.

TIP: Nevíte si rady s Instagramem? Zkuste zdejší Návod pro Instagram, je dost jisté, že vám hodně pomůže.