TIP#455: Změňte si pořadí filtrů v Instagramu. Na začátek si dejte ty co používáte. Jaké jsou nejpoužívanější?

Instagram má dnes dobře čtyři desítky filtrů, které můžete aplikovat na pořízenou nebo nahranou fotografii, vedle toho ještě různé další efekty. U filtrů se sice dost často řeší že jsou zlo a „no_filter“ je prostě „in“, ale pro některé fotky z mobilu dokáže dobře zvolený filtr vytvořit fotku co je podstatně atraktivnější. A mnohdy i podstatně dívatelnější.

Měli byste vědět, že si filtry v aplikaci Instagramu můžete uspořádat tak, abyste na začátku měli ty, které často používáte (osobně například skoro neustále používám X-Pro II). V momentu výběru filtrů u vkládané fotky dojděte na konec seznam filtrů

Dříve (2021) bylo možné pomocí Manage/Spravovat si vyvolat přehled filtrů. Pak už šlo filtry přesouvat nebo pomocí zaškrtávátka přestat některé zobrazovat.

Bylo tam navíc možné najít nezobrazené filtry.

Někdy v rámci změn tuším v roce 2021 se výše popsané ztratilo. Pořadí filtrů můžete změnit prostě posouváním, odstranit žádné nemůžete.

Jaké jsou nejvíce používané filtry?

Na Obrazení.cz si klikněte skrz prázdné hledání a vpravo uvidíte žebříček vzorku českých fotek (aktuálně bez filtru 46 %, X-Pro II 5.9  % a Amaro 5. 88 % na prvních třech místech).

Globálnější (zahraniční) statistiky spíš hledejte různě v Google, třeba přes „Instagram statistics filters“ nebo „instagram filters top„. Najdete tam od Iconosquare březnový přehled a vede bez filtru (Normal) ale na dalších místech je Clarendon, Juno a Lark.

TIP: Nevíte si rady s Instagramem? Zkuste zdejší Návod pro Instagram, je dost jisté, že vám hodně pomůže.