@365tipu

Jak se zbavit zamykací obrazovky ve Windows 10?

Pokud vám nevyhovuje nová zamykací obrazovka Windows 10 a chce zpět klasické okno pro přihlášení, není to až tak složité. Můžete si zamykací grafickou obrazovku vypnout.

Můžete to udělat v Group Policy Editor neboli Editoru místních zásad skupiny (ten spustíte například z příkazové řádky napsáním gpedit.msc) a pak pokračujte Konfigurace počítače -> Šablony pro správu -> Ovládací panely -> Přizpůsobení kde najdete Nezobrazovat zamykací obrazovku.

2015-12-28 15_34_16-Editor místních zásad skupiny.png

Pokud máte Windows ve kterých není možné Group Policy Editor použít, tak si můžete pomoci zásahem do Registru. Tam potřebujete najít HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows a tam buď najděte nebo vytvořte klíč jménem Personalization – v tomto klíčí ještě musíte buď již mít (nebo vytvořit) DWORD hodnotu s názvem NoLockScreen – pokud v ní bude hodnota 1, tak se zbavíte zamykací obrazovky.

Nezapomeňte, že případná změna může vyžadovat alespoň odhlášení + přihlášení. Případně kompletní restart počítače.

TIP: Jak ve Windows 10 odstranit vaše jméno ze zamykací obrazovky vám prozradí, jak na zamykací obrazovce neukazovat co nechcete.

POZOR: Výše uvedené není totéž, jako zbavit se přihlašovací obrazovky zcela. To najdete v netplwiz kde můžete zrušit nutnost zadávat jméno a heslo pro přihlášení k počítači. Pokud počítač používá více uživatelů, není to ale nejlepší nápad. Navíc to může mít vliv na synchronizaci, pokud používáte více zařízení s Windows 10.

POZNÁMKA (9/12/2016): Ve Windows 10 Home se vám výše popsané možná nepovede – Group Policy Editor v nich tak jako tak není a změna klíče v Registry nejspíš nezpůsobí nic. Fungovalo to v prvotní verzi Windows 10, pak to podle všeho Microsoft znemožnil.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky