@365tipu

Jak změním kam se ukládají stahované soubory v Microsoft Edge?

Ptal se na to čerstvě Petr Mžíček, takže tenhle kousek posunu výše – je navíc docela zajímavý tím, že je to další ukázka toho, jak hodně Microsoft uspěchal Windows 10 i Edge. Změnit místo kam se ukládají soubory totiž v novém prohlížeči Edge možné není. Prostě tahle volba v nastavení chybí. A všechno co stahujete se bude ukládat do vaší složky Downloads (Stažené soubory v českých Windows) v rámci vašeho uživatelského profilu (\Users\jméno\Downloads). Dostupné také jako Tento počítač -> Stažené soubory.

2015-09-11 13_08_56-Editor registru

Jediná možná cesta jak toto změnit pokud ještě nemáte Creators Update je spustit Registry Editor (regedit) a potřebujete se dostat k (to celé je cesta ke klíči)

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\
 Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
 AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\Main

A tady vytvořte nový klíč (String neboli řetězcová hodnota) jménem „Default Download Directory“ (bez těch uvozovek) a jako hodnotu mu dejte cestu, kam chcete aby Edge ukládalo stahované soubory. Třeba „C:\tmp“ (opět bez těch uvozovek)

Od Windows 10 Creators Update je nedostatek napraven. V Nastavení -> Zobrazit upřesňující nastavení najdete Stažené položky a můžete si tam změnit kam se ukládají bez nutnosti zasahovat přes Registr.

2017-06-15 09_00_43-Úvod ‎- Microsoft Edge.png

To jestli se vám to povedlo můžete vyzkoušet spuštěním Edge, kliknutím na ikonku „hubu“ (čárky vedle pera v rámečku) – najdete tam Open Folder (Otevřít složku). A podle toho co se vám otevře poznáte, zda jste uspěli.

Chromium Edge

V Chromium Edge se vám místo uložení změní podle toho kam jste naposledy uložili pokud máte zapnuté ptaní před uložením. Přednastavit to můžete v Settings -> Downloads -> Location -> Change

2020-04-28 10_47_33-Settings - Personal - Microsoft​ Edge.png

Na stejném místě můžete polovit či vypnout Ask where to save each file before download it

TIP: Instagram pro začátečníky? Máme tu návod pro Instagram, pokud ho postrádáte je postupně se rozrůstající kolekce tipů právě pro Instagram. Včetně těch, které jsou opravdu hodně návodné a užitečné.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky