Kam se ve Windows 10 ztratil Internet Explorer? Mohu se ho plně zbavit?

Internetový prohlížeč ve Windows 10 je nový, zbrusu a zcela, a jmenuje se Edge. Má skoro stejnou ikonku jako původní Internet Explorer, ale hodně věcí je v něm jinak. Pokud potřebujete původní Internet Explorer, tak je dobře schovaný.

Chcete-li se zbavit původního Internet Exploreru, tak je to snadné. Pravým tlačítkem na Start ->  Programy a funkce -> Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows. Zde najdete „Internet Explorer 11“ a můžete se ho zbavit. Budete-li se ptát, je-li to bezpečné udělat, tak odpověď je – není to příliš jisté. Může se totiž lehce stát, že kdesi v hlubinách Windows je něco co počítá s IE místo s Edge.

2015-08-09 14_15_27-Funkce systému Windows

Najít a spustit Internet Explorer je nejjednodušší asi přes ikonku hledání. Napište tam „Internet Explorer“ a můžete si ho rovnou spustit. Pravým tlačítkem myši vyvolat menu, kde si ho můžete případně vytáhnout na nějaké snáze přístupné místo (Start menu, hlavní panel) nebo otevřít jeho složku, kde už si můžete přetahovat/kopírovat kamkoliv.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Internet Explorer 11 ve Windows 10
Internet Explorer 11 ve Windows 10
Edge ve Windows 10
Edge ve Windows 10