@365tipu

Chybí vám na ploše Windows 10 ikonky pro Tento počítač, Síť, Koš či Ovládací Panely? Vraťte je zpět

Po přechodu na Windows 10 možná marně na ploše (desktop) hledáte obvyklé ikonky pro Tento počítač, Koš, Síť či Ovládací panely. Každá z nich je užitečná i tím, že vám umožní se dostat k nastavení a vlastnostem, které nejsou příliš snadno dostupné jinudy. Ovládací panely na ploše jsou extrémně užitečné, protože přes klasické Start -> Nastavení se dostanete jenom k novým „ovládacím panelům“. A u těch velmi brzy zjistíte, že jsou příliš omezené.

Klikněte pravým tlačítkem myši někde na volné místo na ploše a vyberte si Přizpůsobit, pokračujte do Motivy a zde přejděte na Nastavení ikon na ploše.  Dostanete se k původnímu ovládacímu panelu stejného jména. A tady si už můžete zaškrtnout co všechno chcete mít na ploše. Jednoduché, co?

Nastavení ukon na ploše

TIP: Jak ve Windows vysypat Koš? Tři klasické metody a jak na to, když to nejde běžnou cestou se vám zcela určitě jednoho dne také bude hodit.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky