@365tipu

Windows 10 umožňuje instalovat aplikace i odjinud, než z Windows Store

Možná jste to ani nezaregistrovali, takovou trochu snahu Microsoftu uzavřít se podobně jako Apple, tedy umožnit instalovat aplikace jenom přes Windows Store a mít možnost striktně řídit co bude povoleno a co ne. Moc to nezafungovalo, ale dost značně i proto, že po vymyšleném nesmyslném celoobrazovkovém pojetí „Metro“ aplikací nikdo netoužil. Ono se to ostatně celé tehdy moc nepovedlo a z následku dvou různých druhů aplikací se uživatelé ještě stále nevzpamatovali.

Ve Windows 10 je stále omezeno instalování (univerzálních) aplikací jenom z Windows Store – ale pozor, netýká se to toho, že si prostě někde z Internetu stáhnete a spustíte instalační program, to můžete dělat pořád stejně jako předtím.

Windows 10 - Sideload aplikací

Každopádně, Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Pro vývojáře -> Zkušebně načtené aplikace (v angličtině Settings -> Update & Security ->  For Developers a „Sideload app“). A všimněte si, že v češtině je to dost podivně jinak, než v angličtině, ve Windows 10 AU to změnili:

2017-02-03 13_35_05-ddoc-tosh – Připojení ke vzdálené ploše.png

Plus případně v nápovědě pod Enable your device for development kde zjistíte, že je to celé poměrně dost složitější, než jen takhle jak to popisuje tenhle tip (takže omluva za zjednodušení, to nejpodstatnější je, že byste si měli zapamatovat ono slovo „sideload“). A hraje tam roli i to co máte, PC, tablet nebo mobil.

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky