@365tipu

Jak obnovit předchozí systém po aktualizaci (na) Windows 10?

Zkusili jste přejít na Windows 10 nebo nainstalovat nějakou novější verzi a nějak se vám to nelíbí nebo nepovedlo? Může se stát, Na návrat k předchozím Windows máte měsíc od aktualizace. Zůstávají totiž uložené a stačí se prostě vrátit zpět. A to že zůstávají uložené mimochodem znamená, že vám také zabírají poměrně dost místa na disku (ale o tom až někdy jindy, byť prozradím, že to najdete ve složce Windows.old).

Jak obnovit předchozí systém po aktualizaci na Windows 10?
Takhle to bylo v době kdy šlo zdarma aktualizovat na Wndows 10

Ale teď k tomu, jak vrátit zpět původní verzi desítek nebo původní sedmičky/osm tečka jedničky. Přes Start menu a Nastavení přejděte do Aktualizace a zabezpečení (Update & Security). Tam najdete Obnovení (Recovery) a volbu „Přejít zpátky k (vaše původní verze Windows). Po zodpovězení otázek proč že to vlastně chcete jít zpět váš čeká ještě pár upozornění (například, že váš notebook bude vhodné zapojit do napájení, že budete potřebovat původní lokální heslo, atd).

Návrat by mohl být poměrně rychlý a teoreticky bez problémů, ale může se stát, že na ploše nebudou fungovat některé odkazy na programy. Není to obnovení z záložní kopie, takže to asi není vhodné používat příliš často a bez důvodu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky