Apple na konci října 2022 přichystalo zdražení Apple Music, Apple TV+ a tím i Apple One. S ohledem na to, že v TV+ je toho stále extrémně málo a z toho mála ještě obtížně vybíratelné, je TV+ dost jasný adept na “přestat platit”. S otazníkem je i Apple Music. Pokud platíte jednotlivé služby samostatně, tak není problém přestat (viz ostatně Jak na iPhone/iPadu zrušit předplatné nějaké aplikace či služby).
Pokud platíte Apple One, tak platíte TV+, Music, Arcade a iCloud v jednom výhodnějším balíčku – platíte totiž míň, než kdybyste sečetli jednotlivé ceny (viz Vyplatí se Apple One? Co v Apple One najdete?).
Po zdražení ale možná už budete přemýšlet nad tím, zda One stále platit. TV+ je dost k ničemu, Arcade sice nabízí občas zajímavé hry, ale pokud je nehrajete, tak nemá moc smysl platit. Music je z celé té nabídky asi nejzajímavější, ale zároveň také nejdražší. A za poslední roky se Apple Music nijak nezlepšilo – stále neumí doporučovat co poslouchat, to zejména.
Jedině co z Apple One nejspíš reálně potřebujete je iCloud. Základní velikost, tedy oněch 5 GB, je nepoužitelná.
Naštěstí je to jednoduché.
Jděte do Nastavení -> účet -> Předplatné/Subscriptions a chvíli počkejte. Objeví se vám za co vše platíte a bude tam i Apple One. Klikněte, dozvíte se cenu (ukazuje starou, prozatím), kdy dojde k obnovení a můžete pak kliknout na Vybrat jednotlivé služby/Choose Individual Services.


Právě tam prostě odškrtněte služby co už nechcete (Music, TV+ Arcade, iCloud). Osobně ponechám iCloud a ve výsledku to bude 79 Kč měsíčně místo 389 Kč, respektive 449 Kč, na které se to brzy navýší. O 370 Kč měsíčně méně. 4 440 Kč ročně. To rozhodně není zanedbatelná částka.

Pokud neplatíte Apple Family (rodině) tak bude úspora pochopitelně menší. Pro jednotlivce je ale Apple One v nové ceně za 339 Kč měsíčně, rozhodně žádná sláva.
Další tipy týkající se iPhone
-
TIP#2814: Co je to RCS a proč to nemá šanci stát se náhradou SMS. A proč to Apple stále komplikuje
Měli byste vědět, že iOS 18 po dlouhé době odmítání konečně podporuje RCS v iMessages. Tedy nový systém posílání SMS co se přibližuje všemu co už dávno známe z WhatsApp, Messengeru a…
-
TIP#2812: Jaký je O2 Tag? “Lokalizační čip” použitelný v Apple Find My, ale za podstatně méně peněz
Jak funguje Apple AirTag jsme tu už probírali, dokonce v několika tipech. Začít můžete třeba v Jak na Apple AirTag: K čemu je to použitelné (a platí i pro Tile a další)…
-
TIP#2805: Historie schránky? K čemu se to hodí a jak na to ve Windows, Mac OS, iPhone/iPadu, Androidu, Linuxu, Chrome OS
Musím se přiznat, že mi docela dlouho trvalo, než jsem naučil hlavu používat historii schránky. Tedy ve Windows vědět, že stačí zmáčknout Win+V a objeví se několik desítek posledních obsahů co jsem…
-
TIP#2783: Jak na iPhone opět získat Fortnite. A jak nainstalovat Epic Games Store (a třeba také Altstore)
Fortnite můžete mít opět na iPhone, tedy za předpokladu že jste v EU, protože všude jinde tomu Apple stále brání. Aby to bylo možné, musíte ale nejdříve mít alespoň IOS 17.6 a…
-
TIP#2770: Jak dostat na jedno místo (ideálně do Windows) fotografie z iPhone a Samsungu (Androidu). A jak s nimi dál pracovat?
Ptal se na to před pár dny Jindra. Má iPhone i Samsung (stejně jako já) a řešil jak na jedno místo dodat fotky z obou a pak s nimi moci pracovat. Dokonce…
-
TIP#2764: Jak na Apple Watch vidět stav nabití baterie na iPhone i iPadu?
Tohle je takové trochu zábavné téma, protože když budete na Internetu hledat řešení, tak najdete spoustu článků, které budou tvrdit, že je to možné přímo na Watch. Související příspěvky TIP#2763: K čemu…
-
TIP#2763: K čemu slouží Low Power Mode/Režim nízké spotřeby na iPhone/iPadu/Watch? Jak to zapnout? A mohu to používat pořád?
Low Power Mode/Režim nízké spotřeby na iPhone slouží k šetření baterie v okamžiku, kdy se blíží k vybití a je k dispozici i na iPadu či Watch. Související příspěvky TIP#2764: Jak na…
-
TIP#2748: Tailscale: VPN přístup na Raspberry či jiný stroj za NATem i navzájem mezi čímkoliv, kdekoliv
Moc šikovná věc, máte někde (doma například) stroj, na který se chcete připojit, když jste mimo domov. A nechcete nic moc řešit, jen nainstalovat, zprovoznit a používat. Klasicky do “doma” je připojení…
-
TIP#2745: Jak na iPhone/iPadu na vzdálený přístup k Linuxovým strojům. VNC, SSH …
Máte někde nějaké ty “Linuxové” stroje (virtuály, skutečně, Raspberry Pi, atd) a chcete mít možnost na ně přistupovat z iPadu či iPhone? Vlastně to není až tak složité, fungují klasické cesty a…
-
TIP#2722: Jak na NFC. K čemu všemu můžete využít NFC tag, levnou a dostupnou nálepku či přívěšek s čipem.
Už je to dávno, kdy vznikl tip Co je to NFC? Co je to NFC Tag? K čemu je to vlastně dobré?. V té době ještě podpora čtení NFC v mobilech byla…
-
TIP#2694: Co jde poslouchat na Apple Watch? K čemu vám budou u hodinek sluchátka?
S Apple Watch můžete přímo spárovat Bluetooth sluchátka (pokud máte AirPods, tak ty co máte připojená k iPhone jsou připojená i k Apple Watch) a můžete je používat. A pokud máte Apple…
-
TIP#2686: Bose QuietComfort QC Earbuds II po devíti měsících používání. S čím budete zápasit
V Jaké jsou Bose QuietComfort QC Earbuds II. Recenze a praktické zkušenosti je dlouhá recenze i zkušenosti s Bose ANC peckami. Je to nějakých devět měsíců, takže je čase se k tomu…
-
TIP#2681: Jak na iPhone vidět stav baterie mých Apple Watch?
Tohle je taková typická jablečná věc. V iPhone máte aplikaci Watch, ve které je skvěle dostupné prakticky vše z vašich hodinek, včetně nastavení, ciferníků a dalších věcí. Ale není tam nic o…
-
TIP#2678: Home Assistant: Jak přidat do HA telefon/tablet/hodinky od Apple. A k čemu je to dobré
Podobně jako u Androidu je přidání iPhone či iPadu do HA věcí instalace mobilní aplikace z App Store a přihlášení se k vašemu HA. Je to ale trochu komplikované ještě tím, že…