@365tipu

TIP#806: Jak chránit váš iPhone či iPad šifrováním? A proč to dělat?

Pokud na iPhone či iPadu (iOSu) nezapnete šifrování je obsah ve vašem telefonu uložen v běžně čitelné podobě. Pokud se váš telefon (či tablet) dostane do ruky někomu cizímu, tak z něj může všechna data snadno získat. Což je přesně ten důvod, proč byste měli telefon či tablet s iOSem šifrovat.

Celé to funguje tak, vždy když uzamknete zařízení, tak dojde k zašifrování všeho co má v paměti. Při zapnutí či odemčení (a zadání kódu) dojde k dešifrování. Celé to funguje samo, takže o tom nebudete mít ani ponětí. Jediné co se po zapnutí šifrování stane je to, že případné zapnutí (ale hlavně restart) vašeho zařízení může trvat o nějakých těch pár sekund déle. A také bude vždy nutné odemykat kódem (nebo čtečkou otisku prstů).

Šifrování je možné zapnout v Nastavení -> Touch ID & Passcode (iTouch & Passcode) -> Turn Passcode On. Zde musíte zadat slušné silné alfanumerické (písmena, číslice, symboly) heslo, které má alespoň šest znaků. Zadávat ho nicméně budete na „numerické“ klávesnici vypadající jako klávesnice telefonu, takže si ho můžete pamatovat jako slovo/text nebo jako posloupnost čísel.

TIP: Hodit se určitě bude i Jak chránit tablet či telefon pro případ ztráty či odcizení?

2017-05-30 19.15.30

To že došlo k aktivaci šifrování poznáte tak, že když se na Touch ID & Passcode vrátíte, tak dole na obrazovce najdete „Data protection is enabled“.

Vypnout šifrování můžete volbou Turn Passcode Off. Dole na zmíněné obrazovce ještě najdete Erase Data, které můžete aktivovat – to zajistí, že pokud se někdo desetkrát neúspěšně pokusí zadat váš passcode, tak dojde k vymazání obsahu telefonu či tabletu.

TIP: V Jak chránit váš telefon s Androidem šifrováním? A proč to dělat? najdete jak aktivovat šifrování pro váš Android telefon či tablet.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky