@365tipu

TIP#2228: Stahovat hudbu do mobilu nebo přehrávání streamovat?

Nedávno jsem na sociální sítě dával screenshot obsazené paměti v mém iPhone. Má 128 GB paměti a přes 44 GB zabírá Apple Music. Někdo se tam ptal, proč mám v mobilu staženou hudbu, že to přece stačí streamovat přes připojení.

Pokud máte neomezené připojení k Internetu, tak vám může být jedno, kolik dat přenesete, takže streamování je užitečná varianta. Osobně streamuju tak jednu písníčku z něčeho co zkoumám,, zda chci poslouchat. Ale pak stejně album stáhnu. Neomezené připojení k Internetu má tak jako tak omezení, po určitém objemu může dojít k zpomalení. 

Některá alba si pouštím opakovaně, takže by se stremovala znovu a znovu. Je tedy jednodušší mít album stáhnout.

Streaming funguje pouze pokud máte k dispozici připojení k Internetu. Solopisky, kde už několik let prostě není signál, tak například mohou být důvodem proč mít staženo. Stejně tak jízda vlakem a další možné činnosti či místa. Nakonec ani doma v Hrdlořezích by to nešlo nebýt Wi-Fi, T-Mobile před více jak rokem přišel o BTS a od té doby je tu stěží Edge.

Je tu ale ještě jeden dost důležitý důvod proč nestreamovat. Podstatně víc to žere baterku, než když budete přehrávat již staženou hudbu. Samotné stažení je totiž kratší doba, efektivnější využití datového přenosu. Streaming je prakticky trvalé udržování spojení a spotřeba energie je tak podstatně vyšší. Skutečně podstatně vyšší. 

Takže abych to uzavřel, budu nadále stahovat hudbu do mobilu a hlavním důvodem asi bude spotřeba – protože stažení má zanedbatelný vliv zatímco pár hodin streamování ráno sežere baterku tak hodně, že nevydrží do večera jako obvykle. Mírný důvod bude i spotřeba dat, byť mám neomezené mobilní připojení. 

A až se případně nevejdu do mobilu, tak si přečtu Co dělat, když mi na iPhone zabírá příliš prostoru Hudba/Music? a vyřeší se to.

PS: Tento tip sice řeší hudbu, ale stejné je to s filmy a seriály. Stažení je efektivnější, než streamování.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky