TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

UPS jsme tu už řešili v Co je to UPS (záložní zdroj) a k čemu se hodí? Jde o zálohování napájení – když přestane jít proud, tak po určitou dobu (od deseti minut výše, podle zátěže) dokáže poskytnut 240 V. Hodí se k zálohování napájení pro počítač, protože výpadkem proudu nepřijdete o práci a máte čas vše uložit, ukončit a počítač vypnout.

Hodí se ale i pro router co vás připojuje k Internetu – ten má navíc velmi malý odběr, takže na UPS vydrží běžet docela dlouho. Připojení k Internetu, ať už pevné (VDSL, kabelové) či bezdrátové málokdy výpadkem 240 V napájení utrpí – funguje nadále. Jenže bez routeru vám je k ničemu.

UPS napájející váš router a síť (doma či ve firmě) navíc pomůže i při krátkodobém výpadku, nepřijdete tak o připojení, které by se mohlo chtít začít znovu navazovat. 

Technicky to můžete řešit nákupem samostatné UPS pouze pro router a síťová zařízení nebo použitím společné UPS i pro váš počítač. Hodně to bude záležet kde máte síťové věci umístěné – pokud někde mimo váš počítač, tak je dobrá samostatná UPS. 

Pokud budete zálohovat napájení pouze pro síťová zařízení, může teoreticky stačit nějaká slabší UPS, řekněme od 425VA výše (600 VA jsou cenově rozumné). Máte-li více peněz, tak jděte do vyšší hodnoty – čím vyšší hodnoty VA, tím déle vydrží napájení. 

Mini UPS (jako třeba UPS Eaton 3S Mini na obrázku) mívají zpravidla menší kapacitu (a tím výdrž), ale hodí se pro zálohování něčeho co moc neodebírá a je umístěné někde kde nejde (či nechcete) mít velký záložní zdroj.

Vedle UPS pro počítač nezapomeňte na potřebu zálohovat napájení pro NAS (pokud tedy něco takového máte). Ten náhlým výpadkem napájení může utrpět hodně. 

Podívejte se do Záložní zdroje UPS pro nabídku velmi různorodých UPS – prodávají se ať už jako samostatné “krabice” nebo “prodlužovačky” s více zásuvkami. Pokud byste snad doma měli síťové věci v racku, tak můžete jít i touto cestou.

Další nákupní rádci

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i s 433 Mb/s pro 5 GHz Wifi (navíc mylně uváděné jako 433 MB/s). Téma se už řešilo v Proč je důležité vědět, zda máte … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, internetovou televizi, chcete rozvést síť (a Internet) do dalších částí bytu či domu (nezapomeňte na Wi-Fi Mesh). A také vždy, když chcete připojit (a … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými … Pokračování textu TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.