Jeden tip denně (po-pá), starší často aktualizované. Na Twitteru i Facebooku navíc pouštíme i nějaké ty tipy extra, co to nedají do velké článkové podoby.
TIP#2141: Jak si pro Mac OS pořídit (zpět) nano editor a Python
Možná jste to zaregistrovali. Po aktualizaci (od 12.3 výše) se místo nano spouští pico. Apple neznámo proč nano dali pryč a přes symlink v /usr/bin/nano spouštějí pico.
Pokud byste chtěli zpět nano tak řešení je snadné.
brew install nano
Samozřejmě to předpokládá, že jste si do Mac OS přidali Homebrew. Což je věc, kterou byste měli udělat tak jako tak.
Nezapomeňte po instalaci zavřít terminal a otevřít nový.
Chybí vám nově Python?
Mac OS 12.3 odstranil Python 2 (kompletně odstranil). Pokud Python potřebujete, tak nic nebrání pomoci brew install python mít vše zpět, tedy mít třetí verzi zpět.
A pokud ho chcete mít jako výchozí? Tak do ~/.zshrc přidejte alias python=/usr/local/bin/python (původní Python 2.7 případně je v /usr/bin/python)
Když už se teď hodně píše a mluví o tom, že EU přinutí Apple k “sideloading”, tak je vhodný čas si tento termín vysvětlit. Týká se to zejména Apple, protože sideloading blokuje, ale také … Pokračování textu TIP#2159: Co je to sideloading?
Možná to tak děláte pokaždé, když se chcete odpojit od nějaké Wi-Fi. Prostě Wi-Fi vypnete a tím se odpojíte. Ve skutečnosti to vypnutí ale můžete vynechat.
Nosit dříví do lesa, to 365tipů občas dělá. Vysvětlováním něčeho co “přece ví každý”. Jenže, letitá zkušenost je, že je spousta věcí, které lidé neví. A tohle je právě ta jedna z nich.