@365tipu

TIP#2123: Jak se do Poznámek/Notes z iPhone/Macu dostat na Windows?

Pokud používáte iPhone (a iPad) a zalíbily se vám tamní Poznámky/Notes, ale jako (hlavní) počítač máte Windows, tak je to poměrně komplikované. Můžete Poznámky na iPhone nepoužívat a pořídit si něco co funguje na více platformách. Nebo zkusit nějak Poznámky do Windows dostat.

TIP: Návod pro Apple Reminders (Připomínky). Plus pokročilejší tipy a triky

Jedno řešení tu přitom je – Poznámky mají webovou verzi v iCloud.com, takže se k nim dostanete ve Windows, ale také třeba Linuxu či Androidu.

Stačí otevřít iCloud.com, přihlásit se a kliknout na Poznámky/Notes.

Je možné otevírat existující Poznámky, vytvářet nové, opravovat existující, přesouvat i mazat, pracovat se složkami, sdílet a dělat i další  věci.  Objeví se tam vše, nejenom texty, ale i věci nakreslené.

Týká se to pochopitelně pouze poznámek v iCloudu, ty co případně ne telefonu vytváříte pod On My iPhone tady nenajdete. Můžete to ale napravit tím, že je přesunete do iCloudových.

TIP: Na iCloud.com je možné přestupovat i k Upozorněním/Reminders, ale také Poště/Maily, Kontaktům/Contacts, Kalendáři/Calendar a dalším věcem.

Gmail, Outlook či Yahoo

Druhé řešení je využít Gmail či Outlook (či další podobné) a v Nastavení/Settings -> Poznámky/Notes -< Účty/Accounts -> Přidat účet/Add Accounts je přidat mezi nástroje pro práci s Poznámkami. V aplikaci pro Poznámky/Notes pak budete mít ve složkách nové místo, kde můžete pracovat s poznámkami – a v příslušném software/aplikaci je pak najdete. 

Má to ale háček v tom, že v Gmailu a Yahoo sice získáte přístup k Poznámkám vytvořeným na iPhone, ale nebudete je moci opravovat. V Outlooku je možné prohlížet i opravovat, stejně tak jako vytvářet. 

Další háček je například ten, že v poznámkách co nejsou iCloud či místní nelze používat pero/kreslení.

TIP: Další jablečné tipy najdete v Jak na iPhone/iPad a Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky