@365tipu

TIP#2088: Co udělat na WordPressu, pokud vypnete podporu AMP? 

Při přestěhování FitTipy.cz z WordPress.com na vlastní WordPress nedošlo k přidání podpory pro Google AMP (na WordPress.com je automatický, na vlastním musíte přidávat přes plugin, AMP  od Google nebo  AMP for WP – Accelerated Mobile Pages). Výsledek byl ten, že se v 404 (nenalezeno) začalo objevovat poměrně hodně AMP stránek.  

Něco takového je snadné a dobré řešit tak, že přesměrujete vše co je AMP na klasickou verzi stránky. Nepřijdete tak o návštěvnost, ani nezklamete návštěvníka.

Pro sledování 404 a i pro přesměrovávání se hodí plugin Redirection – přesměrování tam umožňuje přidat pravidlo pomoci regexpu a můžete to použít přesně pro tento případ.

AMP stránky mohou mít dvě varianty, na WordPress.com to je s pomoci /amp/ na konci URL. Do Redirection pak stačí přidat následující pravidlo

Source ^/(.*?)/amp/$
Target /$1/

Pokud byste měli druhou obvyklou variantu s ?amp=XXX na konci URL, tak použijte toto pravidlo:

Source ^/(.*?)/\?amp=.*
Target /$1/

Obdobným způsobem to můžete řešit i mimo WordPress.

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky