@365tipu

TIP#2068: Jak zjistím jaké Bloky jsou k dispozici na mém WordPressu?

Možná jste si pořídili nějaké pluginy co přidávají Bloky použitelné v Guttenberg editoru nebo widgetovch oblastech. A chcete se podívat co všechno tak vlastně vaše instalace WordPressu umí.

Jedna z možností, ale poněkud nepraktická, je si otevřít příspěvek či stránku a vyvolat vkládání bloku. Tam pak můžete prohlížet vše dostupné. 

Další varianta je plugin Find my Blocks u které ale můžete narazit na to, že po spuštění zobrazí pouze “Loading” a nic dalšího. Problém opakovaně popisovaný lidmi co se plugin pokoušeli používat a prozatím to nevypadá, že by se autorovi podařilo to vyřešit.

Má navíc i tu nepříjemnou vlastnost, že prochází všechny příspěvky a u velkého webu to může znamenat, že selže. O zátěží ani nemluvě. 

TIP: Podmíněné widgety (bloky) na WordPressu? Jak řídit kde je mít a nemít se k blokům rozhodně bude hodit

Je tu ale jedno elegantní řešení – budete muset otevřít editor (třeba se Stránkou) a aktivovat si vývojářský režim prohlížeče (F12 v Chrome, například) a do Console napsat následující

wp.blocks.getBlockTypes()

V zobrazeném výsledku si rozklikněte druhou šípku (vedle ní bude počet položek) a získáte tak základní přehled bloků – vidět budete název bloku a odkud pochází (“core” jsou součástí “jádra”, tedy čisté instalace, ostatní pocházejí z různých pluginů). 

Každý si navíc můžete rozkliknout pro některé další informace – v těch lze zjistit zda jde o blok do editoru či wieget a řadu dalších informací.  

POZNÁMKA: wp.blocks.getBlockTypes() nemusí fungovat na WordPress.com.

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky