@365tipu

TIP#2057: Podmíněné widgety (bloky) na WordPressu? Jak řídit kde je mít a nemít

Jedna z užitečných vlastností widgetů je, že s jejich pomocí můžete budovat různě dynamicky se plnící pruhy či patičky. Vedle základních si můžete další opatřovat v podobě pluginů a možnosti jsou široké.

Jediné co vám bude chybět. že nebudete chtít některé widgety mít zobrazované všude. Typicky třeba na hlavní stránce blogu jich budete chtít zobrazit víc ale na stránce příspěvku, který už nebude tak dlouhá, to budete chtít omezit.

Snadné řešení je třeba přes Widget Options – Add Context To WordPress Widgets plugin. Ten doplní do každého widgetu možnost určit kde se má či nemá zobrazovat. 

Můžete si vybrat z Home/Front Page, Blogu, Archivních stránek, 404 a vyhledávání. Případně se řídit podle typu příspěvku či konkrétní stránky a taxonomií (rubrik, štítků).

Na Rychlofky.cz se právě tento plugin využívá aby na hlavní stránce vlevo byly odkazy na další weby (přes RSS widget) a na ostatních stránkách už ne – příspěvky jsou tam příliš krátké, aby se v pravém sloupci ukazovalo tolik informací. 

Widget Options má vedle toho ještě záplavu dalších možnosti pro widgety – výběrových, ale třeba i formátovacích. A jak už to tak chodí, tak ještě více možnosti v placené verzi. 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky