@365tipu

TIP#2064: Jak změnit hlavní heslo (master password) pro LastPass? Plus pár tipů pro lepší zabezpečení

Dorazilo vám od LastPass varování (viz LastPass může mít bezpečnostní chybu s úniky hlavních hesel), že se někdo pokoušel přihlásit do vašeho účtu pomocí hlavního hesla (master password)?  Může jít o opravdu o to, že vaše hlavní heslo zná někdo jiný, byť také může jít o nějakou chybu u LastPass. 

Neuškodí na podobné varování reagovat změnou hlavního hesla a pokud ještě nemáte dvoufaktorové ověření pro přihlášení do LastPass, tak si ho zapnout.

TIP: Pokud vás už LastPass nebaví, třeba pro změnu možností zdarma použitelné verze, tak je možná čas na změnu. Poradí vám Jak exportovat hesla z LastPass? A kam můžete snadno přejít?

Pro změnu master hesla jděte na LastPass.com, přihlaste se a pokračujte do Account Setting/Nastavení účtu (vlevo dole). V General/Obecné najdete část Login credentials a tam Master Password.  Pak už stačí jen kliknout na Change Master Password/Změnit hlavní heslo

Hlavní heslo musí pochopitelně být dostatečně komplikované – minimálně 12 znaků, musí v něm být alespoň jedna číslice, jedno malé písmeno a jedno velké písmeno. Nesmí to být váš e-mail, ale také heslo, které používáte už někde jinde. 

Po změně hesla vás LastPass odhlásí a budete se muset přihlásit znovu. Je dobré se i všude jste přihlášení odhlásit, ale snazší je to vynutit přímo v LastPass – najdete v Account Settings -> General -> Show Advanced Settings -> Tools –  zde můžete použít Destroy Sessions pro vynucené odhlášení.

Poslední co byste určitě měli udělat je mít aktivní dvoufaktorové ověření – pokud ho nemáte, tak opět v Account Setting ale tentokrát jděte do záložky Multifactor Options. Tam si můžete vybrat přes co ověřovat přihlášení – můžete k tomu využít přímo LastPass, ale lepší je když zvolíte například Google Authenticator (zahrnuje i využití Authy)

A vlastně když už budete v nastavování lepší bezpečnosti, tak můžete promazat Trusted Devices. Pokud nechcete mazat jedno po druhém, tak dole pod tabulkou je Select All. V Account Settings -> General také neuškodí si přidat SMS Account Recovery.

Další tipy týkající se LastPass

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky