@365tipu

TIP#2063: Jak na Apple AirTag: K čemu je to použitelné (a platí i pro Tile a další)

Apple AirTag je udělátko, které můžete hledat – má tedy “jediný” model použití, umožnit najít něco co jste někam založili, někde vytrousili, někde zapomněli či vám někdo ukradl. Není to ale udělátko “lokální” – hledat můžete AirTagy, které se nacházejí zcela mimo dosah vašeho Bluetooth – využívají obrovskou celosvětovou síť iPhone, iPadů a Mac počítačů. 

Samozřejmě je ono hledání omezené na to, že musíte mít iPhone, ideálně od 11 výše, aby fungovalo přesné hledání. iPad sice poslouží také, ale přesné hledání si na něm neužijete. 

Životní drobnosti

Pokud často hledáte brýle, tak i tady můžete zkusit – AirTag by se mohl vejít do pouzdra. Na samotné brýle asi přímo ne, ale dají se pořídit řemínky, kde je i pouzdro na AirTag.

Můžete samozřejmě dát na klíče po vložení do nějaké té klíčenky. Věc, kterou běžně necháváte někde a nevíte kde. Zapomínáte ve dveřích, pokládáte někam kam nemáte. 

Kdyby bylo Apple dostatečně předvídavé, tak AirTag mohlo zabudovat do ovládání pro Apple TV. A dost by se to hodilo. 

Připevnit AirTag můžete i na pouzdro se sluchátky. Krádeži to bohužel nezabrání, ale umožní vám najít nevhodně založená či zapadlá sluchátka. 

POZNÁMKA: Konkurenci pro AirTag bylo (a stále je) Tile. Nemá tak širokou síť umožňující ho najít kdekoliv, ale modely použití jsou stejné.  Alternativy je ale víc, některé ale umí pouze Bluetooth a tím nalezení “poblíž”

AirTag můžete dát do peněženky, brašny, kabelky, batohu. Nejen že vám umožní zjistit kam jste je odložili (máte-li iPhone 11 a starší tak doslova, umí to navigovat v prostoru), ale také třeba jenom upozornit, že opouštíte domov a nechali jste si doma peněženku i doklady. 

To samé platí například o brašně s fotoaparátem či notebookem. Nebo prostě jakýmkoliv vybavením.

Auto a věcí podobné či související 

Dá se pochopitelně umístit i do auta nebo, ještě lépe, na klíče od auta. Ty mají taky ten neblahý zvyk zůstávat kde nemají. V autě samotném může AirTag pomoci i s nalezením kde jste vlastně zaparkovali

Hodí se ale třeba i pro umístění na kolo, ideálně na nějaké ne jasně nápadné a snadno přístupné místo. Není to sice dokonalá náhrada GPS sledování, ale s ohledem na cenu a to, že není třeba SIMka a připojení přes mobilního operátora, je to velmi dobrá varianta. Samozřejmě platí i pro motorku, skútr, koloběžku či skejt.

Lehké je to dostatečně, takže můžete zkusit jeden kousek umístit i na dron. Nebo do čehokoliv podobného.

Cestování 

Cestujete-li tak se AirTag hodí umístit do kufru. Je dost pravděpodobné, že se vám na letišti bude dařit sledovat kde se kufr nachází a zda už se objeví u výdeje. 

Stejně tak můžete AirTag dát do pouzdra s hudebním nástrojem. Můžete sledovat i toulající se popelnici (ehm).

Trochu zábavné pokusy ukázaly, že můžete sledovat i pohyb balíku. Sice to není dokonale v reálném čase, ale má to překvapivě dobré výsledky.

Pes, kočka, dítě, babička či dědeček

Vcelku nic nebrání dát AirTag na obojek vašeho psa (u kočky to moc nezkoušejte, tam to komplikuje velikost). Pokud se ale váš miláček bude příliš pohybovat mimo lidi s iPhony, tak tohle extra dobře fungovat nebude.

Čistě teoreticky byste mohli AirTag použít i pro ochranu dítěte. Lépe ale uděláte, pokud k tomu použijete rovnou mobilní telefon nebo chytré hodinky. Podobné platí o dědečkovi, babičce, či někomu se speciálními potřebami. 

A když už jsme u těch dětí, tak můžete jeden AirTag vložit i do oblíbené hračky. Usnadní to ji nezapomenout někde cestou.

Co dál? 

Hodit se může i pro odložení něčeho co později chcete najít. Takovou tu klasiku, že si někam něco schováte a pak zapomenete, kam jste to vlastně schovali. 

Pokud byste moc chtěli, tak AirTag můžete využít i pro hru na hledání pokladu. Obligátní “přihořívá … hoří … samá voda” se tak promění v digitální. 

AirTag můžete nakonec dát i do deštníku. Což je, jak známo, věc kterou velmi často necháváte někde zapomenout. V kombinaci s varováním při opuštění vás to  může přimět se včas vrátit.

KOUPIT Apple AirTag můžete u Apple nebo na Alza.cz – AirTag jeden kus za 899 Kč, čtyři kusy AirTagů za 2 990 Kč (jeden tak vyjde na 747.50 Kč).

Další tipy týkající se AirTagu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky