@365tipu

TIP#2061: Jak na Apple AirTag: Jak najít AirTag (předmět s AirTagem)

Spustíte si Najít/Find My a vyberte si záložku Předměty/Items – tam uvidíte všechny vaše AirTagy a jejich polohu. Ten který chcete hledat si můžete otevřít (kliknutím na ikonku nebo ze seznamu). 

Pozor, poloha AirTagu rozhodně nemusí být poslední známá a ani aktuální. Nezapomeňte, že pokud je AirTag někde jinde než váš telefon, tak jeho nalezení je závislé na tom, jestli je někde poblíž dalších (cizích) zařízení. 

Pokud máte telefon s UWB (tedy od iPhone 11 výše) a jste dostatečně blízko (10 metrů) tak můžete využít Najít – bude se vám ukazovat směr i vzdálenost. V dokumentaci se setkáte i s označením Precision location/Finding – Přesná poloha. 

Pokud máte telefon nebo zařízení bez UWB, tak hledání s ukazatelem polohy nefunguje – místo toho je tam jenom Navigovat. Pokud se vám podaří dostat dostatečně blízko aby fungovala detekce přes Bluetooth, tak se to dozvíte, ale bohužel není možné získat informace o směru.

Užitečné ve všech případech je Přehrát zvuk/Play sound – AirTag po aktivaci bude zvučet, takže usnadní nalezení, Ale pozor, musí být v dosahu vašeho Bluetooth, toto samozřejmě nefunguje na dálku.

Režim Ztraceno

Pokud jste AirTag někde opravdu “ztratili”, tak můžete zapnout Ztraceno/Lost Mode.  To vám zajistí, že se na zařízení dozvíte, že se AirTag někde objevil.

A také to, že případné nálezce může z AirTagu zjistit, komu patří a jak vás může kontaktovat – jablíčkářům vyskočí karta s informacemi po přiblížení k telefonu, na Android telefonech je možné jí číst přes NFC – na AirTag stačí poklepat.

Kontaktní informace se zadávají v okamžiku aktivování režimu ztráty. 

Varování pokud někde necháte AirTag

Předejít zapomenutí AirTagu někde můžete snadno tím, že si zapnete klasického Upozornit na zapomenutí/Notify when left behind – to o čem je řeč už v Co je to Upozornění na zapomenutí/Separation Alerts a jak to vypnout (iOS/iPadOS 15) či lépe nastavit.

Funguje to tak, že se váš telefon vzdálí od AirTagu mimo dosah Bluetooth. A můžete si to nastavit tak, aby vás to neupomínalo tam, kde AirTag ponecháte (tedy třeba u kola s AirTagem ponechaným doma).

KOUPIT Apple AirTag můžete u Apple nebo na Alza.cz – AirTag jeden kus za 899 Kč, čtyři kusy AirTagů za 2 990 Kč (jeden tak vyjde na 747.50 Kč).

Další tipy týkající se AirTagu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky