@365tipu

Co je to Upozornění na zapomenutí/Separation Alerts a jak to vypnout (iOS/iPadOS 15) či lépe nastavit

Upozornění na zapomenutí/Separation Alert je nová funkčnost pro iOS/iPad OS 15 – pokud se vzdálíte od vašeho iPadu či AirPods, tak vás iPhone bude varovat, Není to ale moc blbuvzdorné, takže se toho můžete chtít zbavit.

Jedna z možností je vše kompletně vypnout  –  najdete v Najít/Find My -> výběr zařízení -> Upozornit na zapomenutí/Notify When Left Behind

Druhá možnost jak se zbavit zbytečných varovní je v Najít/Find My pro konkrétní zařízení doplnit nové lokace (přes Oznámit mi kromě místa/Notify Me, Except at:  Nová poloha/New Location) kde je běžné, že dané zařízení zůstane.  Ve výchozí podobě tam budete mít přidáno Domov/Home.

Můžete přidat libovolnou polohu (pomocí mapy) a nastavit rádius.

TIP: Máme si s partnerem sdílet polohu mobilního telefonu? A co s tím u dětí?

Od září 2021 je možné tato upozornění dostávat pro iPhone, iPad nebo iPod touch – musí na nich být iOS 15/iPad OS 15 a musí být v Najít/Find My nastavené pro sdílení polohy. Mělo by to fungovat i pro AirTagy.

Povolení Separation Alert pro váš iPhone pokud máte Apple Watch zajistí, že pokud někde necháte svůj telefon, tak se varování objeví na hodinkách. Opačně to ale nefunguje, o zapomenutých Apple Watch se nedozvíte.

Nezbývá než doufat, že nový Mac OS bude Separation Alerts podporovat také.

TIP: Tipy a triky pro iOS a iPad OS najdete v  Jak na iPhone/iPad

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky