TIP#2058: Odpojuje se vám FTP klient ve Windows od serveru? Tady je řešení

Po migraci několika WordPressů na Blueboard jsem narazil na problém s přístupem přes FTP. WinSCP se při přenosech, ale třeba i při procházení složek nebo mazání většího množství souborů odpojovalo od serveru. Sice se po pár sekundách automaticky připojilo, ale stejně to bylo otravné. 

WinSCP – tato nastavení najdete u každého konkrétního místa

Nastavené bylo správně, tedy Pasivní režim aktivní, protože to bývá nejčastější důvod proč se FTP klient odpojuje od serveru. Odpojuje se to jak v samotném WinSCP. tak při spuštění skriptu. 

Vyzkoušet můžete Keepalive (Udržovat spojení), byť to by se mělo týkat SSHP/SFTP a ne FTP spojení. 

Po hledání přes Google jsem nakonec narazil na to, že pro Windows tohle dělá i tamní firewall a je nutné spustit následující 

netsh advfirewall set global StatefulFTP disable

Pomůže to, byť ne 100%. Čas od času přeci jenom k odpojení dojde, ale už to není každých pár desítek sekund. 

V Samotném WinSCP navíc ještě najdete trochu zvláštní volbu „Použít více spojení pro jednotlivý přenos/use multiple connections for single trasfer“ (v Možnosti -> Předvolby -> Přenos -> Na pozadí) – zkuste ji deaktivovat (souvisí s dále popisovaným problémem), byť by se měla týkat jen přenosu na pozadí.

Co když stále dochází k odpojování? 

Některé hostingy mají ve FTP omezený počet spojení, které můžete navázat. A některé FTP klienty mají poněkud nevhodné nápady počty spojení čerpat jak je napadne. 

Právě WinSCP (ale třeba i FileZillla) je známé tím, že se moc nedrží zkrátka, takže po delší době může dojít k tomu, že překročí maximálně počet dovolených čerpaných spojení.

Selhává-li všechno a máte s FTP přenosy problémy tak prostě zkuste jiného klienta. Poměrně dobré zkušenosti jsou s Total Commander (případně viz Co že to znamená FTP a jaké FTP klienty používat?)

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.