@365tipu

TIP#1996: Jak přesunout hru zakoupenou přes Steam na jiný disk? 

Už jsme to tu řešili v roce 2017, kdy poprvé Steam umožnil přesun nainstalované hry na jiný disk a dost hodně tak vše usnadnil. Do té doby totiž tvrdohlavě vše sázel na systémový disk. V září 2021 dorazil nová verze Steamu, která to zjednodušila ještě více.

Přesunout hry co máte ve Steamu na jiný disk se hodí, pokud máte menší systémový disk (například SSD) a vedle toho nějaký ten velký klasický disk – hry co málo hrajete, nebo takové kde umístění na SSD nijak výrazně nepomáhá ve svižnějším hraní. pak můžete dát na velký HDD. Bude to šetřit nejen místem, ale i “opotřebením” SSD při aktualizaci.

Spusťte si Steam a jděte do Stahování a nahoře vpravo klikněte na ozubené kolečko – to vás přivede do Nastavení -> Stahování (můžete tam jít i přes menu Steam -> Nastaveni).

Hned nahoře uvidíte Umístění knihovny – STEAM – SLOŽKY KNIHOVNY. Klikněte. 

Dostanete se do zbrusu nového Správce úložiště – je tam přehled všech stažených her, kolik místa zabírají a i přehled o tom kolik hry zabírají (Jiný obsah nemá se Steamem nic společného) a kolik volného místa na vaše disku zbývá. 

TIP: Jak aktualizovat Steam? možná budete potřebovat, pokud tuhle novou funkčnost nemáte k dispozici

Pokud chcete hry přesouvat (ukládat) jinam, tak klikněte na “+” a vytvořte si nové úložiště – stačí (v příšerném miniaturním dialogu) vybrat jiný disk, vytvořit si na něm složku (SteamLibrary), poté na ni kliknout  a potvrdit Vybrat. Pozor na to, že ten zmatený dialog vás tu složku běžně nechá vytvořit jinde než jste chtěli a neumí složky mazat. A také na to, že nově vytvořená složka se nezařadí abecedně, ale na konec.

Jakmile budete mít k dispozici další uložiště, tak si můžete vybrat jednu nebo více her (zaškrtávátko je vpravo) a tím se vám dole mimo Odinstalovat zpřístupní ještě Přesunout. Klikněte, vyberte na které “jiné” úložiště ji chcete přesunout.

Přesun bude může chvíli trvat, přeci jen se budou kopírovat nějaké ty gigagabajty dat. 

Po přesunu nezapomeňte, že Správce uložiště ukazuje vždy jen konkrétní vybrané úložiště. 

Pokud nehrané hry neaktualizujete (proč taky), tak narazíte na nepříjemnou komplikaci – přesouvat lze pouze aktualizované hry.

Další tipy pro Steam

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky