@365tipu

TIP#1994: Co je to about:blank, proč se mi to v prohlížeči ukazuje a jak se nastaví domácí stránka v prohlížeči

about:blank je označení pro prázdnou stránku v prohlížečích. Funguje v adresním řádku a je to užitečné výchozí nastavení pro domácí/startovací stránku prohlížeče. Tedy pokud si nechcete z nějakého důvodu nastavit něco jiného. 

Výhoda nastavení about:blank jako domácí/startovací stránky je, že při spuštění prohlížeče se nic nebude dít, nikam se nebudete připojovat, nebude třeba internetové připojení. 

Na about:blank se můžete dostat i přes odkaz na jiné webové stránce – A HREF může, pochopitelně, také obsahovat about:blank

Pokud se vám v prohlížeč v průběhu práce otevírají about:blank okna či záložky aniž by k tomu byl důvod, může jít o příznak napadení počítače či prohlížeče nějakým malware či adware. 

Nastavení domácí stránky

Nastavení domácí/startovací stránky pro spuštění prohlížeče je možné v každém prohlížeči

V Chrome to najdete v Nastavení -> Při spuštění (až dole na stránce) – na výběr je Otevřít stránku Nová karta (což  je vlastně také about:blank), nejpraktičtější Pokračovat tam, kde jste přestali a Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek (zde si můžete vybrat co přesně se má otevírat). 

TIP: O Pokračovat tam, kde jste přestali je řeč v Zásadní volby, které byste si měli zapnout v novém Chrome a je to hodně praktické nastavení pro (nejen) Chrome.

Ve Firefoxu je to také v Nastavení -> Spuštění (hned na začátku) a Nastavení -> Domovská stránka.  

V Safari jděte do Předvolby -> Obecné a Safari při spuštění otevře

V mobilních prohlížečích většinou žádné takové nastavení není.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky