@365tipu

TIP#1947: Jak ve Windows 10 nastavit lépe viditelný kurzor myši?

Možná to znáte, koukáte na displej, hledáte kurzor myši a nemůžete ho najít. Zkoušíte jezdit myší a stále ho nevidíte. Situace důvěrně známá na více displejích, ale také na noteboocích s vyšším rozlišením displeje a běžným, tedy malým, kurzorem/ukazovátkem myši.

První možnost je pořídit si větší či jinak barevný/výraznější kurzor – hledejte v Nastavení/Settings -> Zařízení -> Myš a tam vyvolejte Upravit velikost ukazatele myši a kurzoru – můžete tam nastavit velikost a barvu ukazatele.

TIP: Jak ve Windows zapnout aktivování okna při přejetí kurzorem myši

Lepší způsob jak zvýraznit pohybující se kurzor myši je zapnout aby při pohybu ponechával stopu (pointer trail). V Nastavení/Settings -> Zařízení -> Myš ale musíte jít do Další možnosti myší – dostanete se tak do starého ovládacího panelu, kde je podstatně víc možnosti než novém. 

V záložce Ukazatele můžete kompletně předefinovat ukazatele nebo vybrat další barevná/vzhledová schémata. 

V záložce Možnosti ukazatele ale najdete Zobrazovat stopu ukazatele – stačí aktivovat a vybrat si délku stopy.  Případně je zde i další praktická možnosti v podobě Ukázat umístění ukazatele p stisknutí klávesy Ctrl – funguje to tak, že na místě kde je kurzor se objeví větší zmenšující se kolečko. 

Pokud hledáte totéž pro Mac, tak viz Nedaří se vám na Mac/MacBooku najít kurzor myši? Zkuste tuhle vychytávku nebo si ho trvale zvětšete

TIP: Další tipy a triky najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky