@365tipu

TIP#1914: Jak se na Mac OS přihlásit pod jiným účtem. Jak přepínat přihlášené uživatele

Přihlášení na jiný než aktuální účet je jednoduché. Jablíčko -> Odhlásit uživatele. Tímto způsobem ale není možné nechat původního uživatele přihlášeného a přihlásit se s dalším uživatelem – znamená to i to, že odhlášením dojde k ukončení všech běžících aplikaci. Proto je lepší tuto alternativu nevyužívat, pokud chcete nechat vše otevřené pod původním uživatelem zachováno.

Po odhlášení se vám na obrazovce objeví možnosti přihlášení a můžete se přihlásit pod jiným účtem (musí být předem založený) nebo jako Host/Guest (musí být povolený)

Při zapnutí/probuzení počítače/notebooku můžete na přihlašovací obrazovce najít Přepnout uživatele. Můžete toho tedy využít, stačí zamknout obrazovku a pak přepnout uživatele. Tímto způsobem uživatele přepnete, nijak se to nedotkne věcí co má již přihlášení uživatel otevřené.

Usnadnit přepínání si můžete povolením Rychlé přepínání uživatelů/Show fast user switching menu as v Předvolby systému/System Preferences -> Uživatelé a skupiny/Users & Groups -> Volby přihlášení/Login Options. Na výběr je výchozí ikona nebo Celé jméno nebo Název účtu. 

V horní liště je totiž zobrazena další možnost pro přepnutí uživatele – ve výchozím nastavení je tam pouze ikona (postavička v kroužku) – můžete si nastavit aby tam bylo vidět jméno účtu nebo celé jméno aktuálně přihlášeného uživatele. Po kliknutí se nabídne možnost přepnutí. 

Hodit se bude i Přidejte si na Mac účet hosta (Guest).

POZNÁMKA: Zapnout rychlé přepínání je možné pouze pokud v počítači/notebooku je založeno více uživatelů

TIP: V  Jak na Mac OS jsou další tipy a triky pro Mac

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky