@365tipu

TIP#1853: Yenkee YAC 5300 3v1 bezdrátová Qi nabíjecí stanice (recenze)

Tohle je dost povedená kombinace pokud máte iPhone a k tomu i sluchátka a hodinky od Apple. Bezdrátové (Qi) nabíjení pro všechny tři na jednom stojánku. Telefon můžete nabíjet ve svislé i vodorovné poloze, sluchátka nasadíte na Lightning konektor a hodinky klasicky magneticky uchytíte na rameno.

LED indikace v základně pulzuje modře pokud je nabíjeno, modro-zeleně pokud bylo umístěno nekompatibilní zařízení (a bylo tedy zastaveno nabíjení) a zeleně, pokud je zařízení připraveno k nabíjení. Před konektorem pro sluchátka je spínač umožňující zapnout/vypnout LED indikaci. Šikovné, pokud byste si dávali na noční stolek.

V dodávce není zdroj, takže nezapomeňte pořídit takový, aby poskytl dostatek výkonu (QC 3.0/QC 2.0) – YAC5300 totiž umí nabíjet 5/7.5/10/15 W a ovlivníte to samozřejmě tím, co dodáte na vstupu.

TIP: Jak na bezdrátové nabíjení mobilního telefonu či tabletu

Hodinky nabíjí 2.5 W, AirPods 2 W a iPhone 10 W.  Nabíjecí účinnost 73 %. Nabíjet bude jakékoliv Qi podporující mobilní telefony.

Krabička se sluchátky je dostatečně blízko, aby otevření pouzdra vyvolalo zobrazení o stavu nabití na nabíjeném iPhone. Šikovná vychytávka. A když už jsme u vychytávek, tak dole pod telefonem je gumová ploška, bránící posunu.

Bezdrátové nabíjení je Qi/Qualcomm Quick Charge 3.0 (takže rychlonabíjení, ale samozřejmě u bezdrátového to bude vždy pomalejší, než stejný výkon drátově). Umožňuje současně nabíjet všechna tři zařízení. Nechybí ani detekce cizích předmětů, ochrana proti přehřádí, nadproudu a vstupnímu přepětí.

TIP: Jak na rychlonabíjení mobilních telefonů (opět nejen pro Apple)

Zvládne i telefony v obalu – přenosová vzdálenost je max do 8 mm. Rozměry přesna tak odpovídající tomu, co nabíjíte – 136x101x136 mm. Barva pouze bílá.

Koupit můžete například na CZC.cz (Yenkee YAC 5300 3v1 nabíjecí stanice Qi) za slušnou cenu 999 Kč.  Stránky výrobce zde a trochu vás tam budou mást uvedení „Port type C“ – je tím míněn zadní napájecí vstup (součástí dodávky je metrový napájecí kabel USB-C <> USB-A).

Jedna ze zásadních výhod? Potřebujete jeden zdroj v zásuvce, dva další ušetříte.

TIP: V Recenze a praktické zkušenosti jsou odkazy na další zdejší recenze

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky