@365tipu

TIP#1830: Jak na Mac OS zvolit výchozí (aktivní) mikrofon a zvukový výstup

Když už tu nedávno byla řeč o Jak ve Windows zvolit výchozí (aktivní) mikrofon a výchozí (aktivní) zvukový výstup? tak je čas totéž popsat i pro Mac OS. Je to nakonec podobné.

Jděte do Předvolby systému/System Preference -> Zvuk/Sound. Najdete tam volby pro Výstup/Output a Vstup/Input a možnost vybrat zařízení, která jsou připojena k systému. Ať už interní (mikrofon a reproduktury) nebo připojené přes USB, Blutooth či audio konektor.

Podobně jako ve Windows je možné vidět aktuální úroveň vstupu (výstupu neznámo proč nikoliv), ale musíte si vybrat vždy konkrétní zařízení – ukazatel je pod přehledem. Pozor ale na to, že prostý výběr vstupu/výstupu ho okamžitě mění.

Je možné měnit vyvážení (pokud je stereo) a hlasitost, u vstupu „hlasitost“ (správněji citlivost).

Můžete zde i potlačit/zapnotu zobrazování ikonky hlasitosti v řádce nabídek (menu) – hledejte klasickou ikonku mikrofonu (ta je klikací, samozřejmě, viz dále).

Od Big Sur je ovládání hlasitosti dostupné i v ovládacím centru po kliknutí na šipku vpravo (nebo prostě na panel s hlasitostí) se zobrazí možnost zvolit výstup a vyvolat výše popsané předvolby pro zvuk (neznámo proč tam není možné přímo volit vstup). Můžete ale na onu šipku vpravo/panel kliknout a držet Option (Alt) a tím se objeví možnost přepínání (obrázek vpravo výše) – totéž získáte při Option (Alt) kliknutí na ikonku reproduktoru v pruhu s menu.

Mimochodem, ono kryptické „CD04“ je audio konektor.

TIP: Další tipy a triky pro MAC hledejte v  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky