@365tipu

TIP#1807: Jak se na Safari (iPad, iPhone a Mac OS) zbavit záplavy otevřených záložek

Pokud na iPadu/iPhone snad zapomínáte ručně zavírat všechny co jste otevřeli v Safar tak je tu snadná pomoci. V Nastavení/Settings -> Safari -> Zavřít panely/Close Tabs je možné vybrat jak má Safari zavírat záložky – na výběr je Ručně/Manually, Po dni/After One Day, Po týdnu/After One Week a Po měsíci/After One Month.

Praktická volba může být jeden týden, ale pokud zjistíte, že Safari má otevřenou záplavu stránek, které nikdy nepotřebujete, zkuste jeden den.

Pokud byste se obávali, že automatickým zavřením o něco přijdete, tak stále máte k dispozici historii otevřených stránek. O případný obsah v záložkách přijdete tak jako tak, na iOSu se při přepínání skoro vždy natahují znovu, takže jejich zavírání není o nic horší varianta.

Na Mac OS žádná taková možnost není.

Jak zavřít snadno všechny otevřené záložky (panely)

Přistihnete-li se v Safari se záplavou otevřených záložek a chcete je všechny zavřít, tak je to také snadné – podržte ikonu záložek v navigačním pruhu. Objeví se menu a v něm možnost Close All XX Tabs. (XX vám řekne, kolik jich vlastně máte otevřených).

Na Mac OS je předchozí možnost schovaná pod control+kliknutím na nějakou záložku – je tam možnost zavřít tento panel nebo zavřít ostatní panely. V menu Soubor je kupodivu jen možnost zavřít jeden panel, nikoliv všechny. Konzistenci u Apple neočekávejte.

TIP: Další tipy a triky hledejte v  Tipy a triky pro Apple iOS a  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky