@365tipu

TIP#1551: Jak dočasně znemožnit odemčení iPhone pomocí obličeje či otisku prstu

Tenhle malý tip je velmi důležitý bezpečnostní tip. Hodí se vám v okamžiku kdy potřebujete zabránit tomu, aby někdo odemkl váš telefon prostě tím, že váš prst přiloží na čtečku otisků nebo telefon dá před váš obličej.

Vynucení přihlášení pomocí hesla/pincode je samozřejmě možné tak že FaceID/TouchID zakážete v Nastavení, ale daleko užitečnější je vědět, že na to existuje kombinace tlačítek.

iPhone6-buttons.jpg

Postačí stisknout a držet Hlasitost nahoru (a měla by fungovat i Hlasitost dolů) + Postranní (probouzecí) tlačítka po dobu zhruba dvou sekund. Jakmile ucítíte vibraci nebo uvidíte „Slide to Power Off“ došlo ke zablokování (jednorázovému) možnosti odemknout telefonu pomoci obličeje či otisku prstu.

Další možná varianta u iPhone do verze sedmé je pětkrát stisknout probouzecí/vypinací tlačítko – tohle je skutečnosti vytočení nouzového volání.   V novějších je to pod stejnou kombinací jako je uvedena výše.

Pamatujte na to, že passcode/heslo/pin pro odemykání vašeho telefonu by mělo být skutečně silné heslo nebo alespoň dostatečně dlouhý číselný PIN (šest číslic není opravdu „dostatečně dlouhý“).

TIP:  Jak na bezpečně používání iPhone?

Místo číselného PINu můžete používat klasické heslo (Apple rozlišuje mezi 4-Digit Numeric Code, Custom Numeric Code a Custom Alphanumeric Code).

TouchID či FaceID se dá zakázat v Nastaveni/Settings -> Touch ID & Passcode (Face ID & Passcode)

TIP: Další tipy a triky pro iPhone, iPad a Apple Watch najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky