@365tipu

TIP#1341: Tipy a triky pro Google Chromecast

Chromecast podporuje HDMI-CEC, takže pokud ho podporuje i vaše televize, tak prostě spuštění streamingu zapne televizi/přepne na HDMI port. Tohle pochopitelně nebude fungovat, pokud napájíte Chromecast z USB portu v televizi

V Google Home aplikaci v mobilu najdete další možnosti ovládání/nastavení vašeho Chromecast zařízení. Například možnost zapnout Guest Mode – režim pro návštěvníky. Budou pak moci přímo „promítat“ na Chromecast bez nutnosti přihlašování se k WiFi.  Chromecast do Google Home přidáte na obvyklém místě, kde přidáváte zařízení – tradičně platí, že musí být na stejné sítí.

TIP: Co to je a k čemu je dobré Google Chromecast vám prozradí co to ten Chromecast vlastně je. Tenhle tip je pokračováním.

Hlasové ovládání přes Google Assistant si rozumí s Chromecast zařízeními. Prosté „OK, Google, Play něco from odkud on TV“ by mělo stačit. Samozřejmě poté, co propojíte účty v již zmíněné aplikaci Google Home. Pokud máte Google Nest (kameru), tak přes Chromecast můžete sledovat co vidí.

Ambient“ režim, tedy to co Chromecast pouští jako obraz, když nic nepřehrává, je možné přizpůsobit. Opět v Google Home. Můžete si tam například nastavit promítání vybraných fotek.

Hodně se vám může hodit LocalCast for Chromecast.  Do televize půjde pouze obraz, zvuk zůstane v mobilním zařízení a můžete poslouchat přes sluchátka.

Chromecasty (až na Ultra) nemají Ethernet port, ale můžete si ho opatřit. „Ethernet adapter for Chromecast“ (hledejte v Google) se dá zapojit do napájecího (microUSB) konektoru a umožní připojit jak Ethernetový kabel, tak napájení.

Chromecast umí pouštět VR (Virtual Reality) obsah z Google DayDream View hardware.

Můžete si na televizi pouštět hudbu ze Spotify. Ale má to tradičně jeden háček, je potřeba Spotify Premium (placené).

Pokud si budete brát Chromecast na cesty, tak můžete narazit na to, že Chromecast nepřihlásíte k Wi-Fi, které vyžaduje takové ty registrace či aktivace. Žádné schůdné řešení to nemá. Jedině si vozit ještě vlastní Wi-Fi router.

Firmware (software co pohání Chroomecast) se aktualizuje automaticky. O probíhajícím update budete informování i v Google Home.

A měli byste vědět, že Google Cast, původní rozšíření pro Chrome, už nebudete potřebovat.

Na Chromecast můžete streamovat videa, která máte uložena lokálně. Z počítače přes Chrome. Z Androidu například přes AllCast nebo přes zrcadlení displeje (Cast Screen v Google Home).

Pokud byste někdy potřeboval Factory Reset, tak ho najdete v Google Home nebo pomocí podržení tlačítka na zařízení po alespoň 25 sekund. Případně viz How to factory reset your Chromecast. Factory Reset budete potřebovat, pokud chcete již nastavený Chromecast přepnout na jinou Wi-Fi a už k němu nemáte přístup.

Restart/Reboot Chromecast zařízení je také možné provést v Google Home nebo klasicky vypnutím (vytáhněte napájecí kabel). Pak ale počkejte zhruba minutu a poté opět zapněte. Nastavení to neovlivní.

Změna Wi-Fi sítě se dá také udělat v Google Home. Nastavení pro Chromecast je možné zvolit Forget Network/Zapomenout síť. Nastavení nové je pak už shodné jako při zprovoznění, musíte se připojit na vlastní Wi-Fi vašeho Chromecastu a pokračovat.

Chromecast můžete připojit i do projektoru – pokud má HDMI vstup, nic tomu nebrání.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky