@365tipu

Microsoft Store umožňuje instalovat aplikace vzdáleně na vaše zařízení

Něco co Google Play umí už dlouho konečně našlo cestu do Microsoft Store. Najdete si aplikaci/software k instalaci a můžete si ji odeslat k instalaci na libovolné zařízení, které používáte s vaším účtem od Microsoftu. Samozřejmě, týká se to jen Windows 10. Předchozí verze Microsoft Store tak jako tak nepoužívají.

Má to celé ale několik zbytečných omezení.

První: možná někdy Microsoft doplní i to, že to půjde z aplikace Microsoft Store – vzdálená instalace je možná pouze pokud jste na Microsoft Store v prohlížeči (a přihlášení).

2018-07-09 16_40_54-Get Asphalt 8_ Airborne - Microsoft Store.png

Druhé omezení je ještě podivnější. Aplikaci už musíte vlastnit – což znamená, že ji buď máte koupenou a nainstalovanou (už někde) nebo je dostupná zdarma a už ji někde máte nainstalovanou (nebo dříve nainstalovanou měli). Teprve potom bude možné vyžádat další instalace s určením zařízení.

2018-07-09 16_40_24-Get Asphalt 8_ Airborne - Microsoft Store.png

Pokud se vám možnost instalovat neobjevuje? Ujistěte se, že již aplikaci (software) vlastníte. A je vhodné předpokládat, že se tato možnost objevuje postupně, takže na vás možná ještě nepřišla řada. Dost hodně se do toho navíc vměšuje neustálá snaha Microsoft Store z webu otevírat aplikací.

Mimochodem, za starých časů existence Windows Phone bylo možné tímto způsobem instalovat aplikace do telefonu. A nutno dodat, že tohle funguje pro Xbox už velmi dlouho – hry je možné kupovat z webového obchodu, není nutné to dělat přímo na herní konzoli.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje záplavu dalších tipů a triků pro Windows 10 i starší.  K tématu instalace se bude určitě hodit  Jak instalovat programy do Windows? Musím ve Windows používat Windows (Microsoft) Store?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky