iOS 11.4 přinesl zprávy (Messages) v iCloudu, jak to aktivovat a co to znamená?

Aktuální (11.4) iOS přinesl dlouho žádanou novinku, zprávy (Messages) ukládané a synchronizované v iCloudu. Podstatné na této změně je, že konečně po mnoha letech budou zprávy synchronizované napříč zařízeními. Druhé podstatné je, že pokud opravdu iPhone používáte, tak vás tohle asi brzy přinutí k placení za iCloud. Do 5 GB zdarma se prostě nevejdete.

Na iPhone/iPad zařízeních se Messages in iCloud musí zapnout – Settings -> vaše jméno -> iCloud a tam najdete přepínátko Messages – to musí být zapnuté. A ano, chápete to správně, je ve výchozím stavu vypnuté.

2018-06-02 07.14.12.png

Messages mají ještě v samostatném Settings -> Messages pár možností nastavení – pokud nechcete uchovávat vše co jste si kdy poslali, tak můžete nastavit i promazávání (po 30 dnech nebo po jednom roce, viz Keep Messages

2018-06-02 07.14.53.png

Pokud máte Mac, tak i tam si můžete Message v iCloudu zapnout – tady budete potřebovat macOS 10.3.5 a pak projevit dávku důvtipu, protože jak už to u Apple v poslední době chodí, zapnutí schovali na do Messages místo do System Preferences.

Otevřete si Messages a pak přes menu Messages -> Preferences -> Accounts a tam Enable Messages in Cloud (pokud máte účtů více, tak můžete pro jednotlivé účty). Pak už postačí Sync Now a počkat.

Mimochodem, jak se bude chovat mazání po určitém čase pokud si ho aktivujete na iPhone a neaktivujete na počítači je otázka, na kterou odpoví jenom čas. A poslední zádrhel, jak je to se synchronizací pro Apple Watch známo není.

TIP: Další tipy a triky pro iPhone/iPady najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS